Çarşı Grubu’ndan basın açıklaması!

0

Çarşı grubu haklarında çıkan ‘Darbe’ girişimiyle ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı yapan ÇArşı Grubu üyesi avukat Derviş Yıldızoğlu: ”darbeye teşebbüsten yargılanan ilk tarftar grubu” olduklarını belirtirken. Çarşı Grubu üyelerinden Sarı Cem Lakağlı Cem Yakışkan: ”Bu bir trajedi değil bu bir komedidir” dedi.

 

Çarşı üyeleri bugün yaptıkları basın açıklamasıyla iddiaları yanıtladı. Çarşı üyesi ve avukat Derviş Yıldız’ın okuduğu basın açıklamasında “darbe yapmaya teşebbüsten yargılanan ilk taraftar grubu” oldukları söylenirken vicdanlarıyla hareket eden bir yapı oldukları ve Gezi Parkı eylemleri süresince uygulanan orantısız güç kullanımına sessiz kalamadıkları vurgulandı. 1982’den beri varolan grubun kan bağışları, depremzedelere yardım gibi birçok olayda olduğu gibi Gezi eylemlerinde de halkın yanında olduğunu söyleyen Yıldız “Darbelere ve antidemokratik teokrasilere karşı olan bizler bugün bu sıfatlarla yan yana getirilmeye çalışıyorsak bu bir trajedi değil, komedidir.” dedi.

Grubun avukatlarından İnan Kaya ise dosyanın hala ellerine ulaşmadığını söylerken, daha iddianame gelmeden dedikodu yayanlara karşı yasal yollara başvuracaklarını söyledi. Özellikle Star Gazetesi’nin yaptığı haberlere karşı suç duyurusunda bulunduklarını da ekledi.

Çarşı’nın bilinen isimlerinden Cem Yakışkan bu itibarsızlaştırma çalışmasının işe yaramayacağını söylerken son iki günde birçok kişiden ve gruptan destek mesajları aldıklarını belirtti.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here