Çene Estetiği Nedir?

0
Çene Estetiği Nedir ?
Çene Estetiği Nedir ?

Çenenin estetiği yapmak için çene yapısında doğuştan problemler olmalıdır. Çene, yüzün orta hattındaki burun şeklinde yüz simetrisini oluşturan mühim yapılardan biridir. Orta çizgide olduğundan yüz hatlarının belirginleştirilmesi için çenenin güzel duyu bir görünüme ulaştırılması önemlidir. Doğuştan gelen bir deformasyon ya da kaza sonucu ortaya çıkmış bir güzel duyu bozukluk için bu ameliyat önerilir.

Çene estetiği operasyonu , genel anestezi altında yapılır. Çene estetiğinin süresi, operasyonun türüne bağlı olarak 1,5 saat ile 3 saat içinde değişmiş olur. Çene estetiği implant tedavisi alan hastalar için de uygundur.

Ameliyat esnasında ağız altında yada çenenin altında bir insizyon yapılabilir. Her iki yöntemin de avantajları ve dezavantajları vardır. Ağızdan bir kesi atmanın en mühim pozitif yanları, ameliyattan sonrasında izlerin olmamasıdır. Kimi zaman alt dudakların uyuşmasına niçin olması da dezavantaj olarak görülebilir. Çene altından giriş yapılmasının avantajlarından biri ise dudak hassasiyetinde bir kayba niçin olmamasıdır, sadece insizyon bölgesinde kişisel özelliklere gore bazı izler kalabilir.

Ameliyat Süreci

Çene bölgesindeki kemik deformasyonlarını ortadan kaldırmak için bu işleme “çene gevşetme” denir. Bu işlem, çenedeki tüm işlemler için en yaygın kullanılan yöntem olarak bilinir. Yüzün genel estetiğini olması ihtiyaç duyulan düzene getirmek isteyenler için uygundur. Genel olarak, ileri ve yanlara doğru giden fazlalığı yok etmenin en etkili yöntemi çene estetiği ameliyatıdır.

Hastayı muayene ettikten sonrasında, çenedeki düzeltme oranı, çenedeki sorun ve yüzün yapısına gore belirlenir. Operasyon esnasında kullanılacak olan teknik tabip tarafınca belirlenir. Operasyon esnasında anestezi yöntemi kullanılacaktır. Kesi, tespit edilmiş olduğu şeklinde, çenenin altından başlayarak ağzın içinden açılır. Çene estetiği hastalar için muhteşem bir çözüm sunar. Düzeltilmiş çene yapısı yeni şeklini her daim korur. Bu ameliyat kalıcıdır.

Çene ameliyatı ortognatik ameliyat olarak tanımlanır. Bu, yüzdeki fizyolojik problemleri, bilhassa alt ve üst çenelerin bozukluğunu ortadan kaldırmak için yapılır. Bu işlemle, dişlerin alt ve üst çenelere oturmasını sağlamak da mümkündür. Bu bakımdan operasyonun güzel duyu yararları da göz ardı edilmemelidir. Dental tedaviden ilkin, hastalar ek olarak ortodontik tedaviye ek olarak da bu ameliyat yapılabilir.

Çene Estetiği Fiyatları

Çene estetiği için meydana getirilen işlemin maliyeti, işlemin türüne, meydana gelen uygulamalara ve kullanılan malzemelere bağlı olarak değişebilir. Doğru fiyat bilgisi elde etmek için güvendiğiniz bir uzmana danışmak yararlı olacaktır. Her şeyden ilkin, uzman tabip çeneyle ilgili sorunlarınızı değerlendirmelidir. Lüzumlu ön muayene sonrasında yapılacak olan değerlendirmeler eşliğinde operasyon için gerçek fiyat ortaya çıkacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here