Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Cesur anne kızını kurtardı!

Dünyadan, Tüm Haberler 20 Kasım, 15:33'de eklendi

Dünya, kızını IŞİD’den kurtaran Hollandalı anneyi konuşuyor. 49 yaşındaki anne Monique,  internet üzerinden tanışarak evlendiği Türk asıllı terörist Salih Yılmaz’ın elinden kurtarmayı başardı. Anne ile kızı Türkiye üzerinden ülkelerine döndü.

 

Dünya, IŞİD’li bir teröristle evlenen kızını Örgüt kamplarından kurtaran Hollandalı cesur annenin hikayesi konuşuyor. 49 yaşındaki anne Monique, yardım istediği tüm mercilerin “tehlikeli” olduğu gerekçesiyle giremediği yerlerden evladını çekip çıkardı.

Salih Yılmaz
Türkiye’den Hollanda’ya göçen Adanalı bir ailenin çocuğu olan Yılmaz, Hollanda ordusunda 2 yıl görev yaptıktan sonra savaşmak için Suriye’ye gitti. Örgütün medyatik yüzlerinden biriydi. Uluslararası basına sıkça röportaj verdi, belgesellere konu oldu.

Sosyal medyada sıkça yer alan bu görüntüler Hollanda’lı Sterlina’yı etkiledi. Yılmaz ile iletişim kuran 19 yaşındaki kız Müslüman olup Ayşe adını aldı ve Suriye’ye gitti. Yılmaz ile evlenip Rakka’ya yerleşen Sterlina, cehennemin kucağına düştüğünü anladığında ise artık çok geçti.

Güçlükle annesine ulaşan genç kız, “Anne burası cehennem gibi beni kurtar” diye yalvardı. Hollanda emniyetinden istediği yardımı alamayan Anne Monique, Türkiye üzerinden Suriye’ye gitti.  Çarşaf giyerek kimliğini gizleyen Monique kızı Sterlina’ya ulaşmayı başardı. Pasaportu, terörist eşinde olan Sterlina’nın Türkiye’den yasal yollarla çıkabilmesi için Hollanda Dışişleri Bakanlığı devreye girdi.

Anne ve kız işlemlerinin tamamlanmasının ardından ülkelerine döndü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.