Ana SayfaHaberlerEkonomiÇetin Ünsalan Yazdı: Sepeti...

Çetin Ünsalan Yazdı: Sepeti değiştirmeyi düşünmüyor musunuz?

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü, partinin “Demokratik Mücadele Programı” kapsamında başlattığı programın ikinci ayağı “Demokrasi Buluşması”na ilişkin basın toplantısı düzenledi.

İl binasında düzenlenen toplantıya, HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Ferhat Encü, İl Eş Başkanları Elif Bulut ve Erdal Avcı ile yöneticiler katıldı.

Bulut: Mücadelemizi sürdüreceğiz

HDP İstanbul İl Eş Başkanı Elif Bulut, şöyle seslendi:

“Demokrasi Buluşmaları” gerçekleştirdiklerini belirterek, “Sadece kendimiz için değil, bütün halklar için bunu istiyoruz. Demokrasinin bu ülkede kurumsallaşması gerekiyor. HDP bunun mücadelesini veriyor. Bunu yaparken hedef haline geliyoruz. Dünkü yaşanan gözaltılar bunun göstergesi. Bunlarla mücadelemiz engellenmek isteniyor. Ama biz mücadelemizi sürdüreceğiz.”

“Sesimize ses vermeye çağırıyoruz”

Açıklamanın Kürtçesini HDP MYK üyesi Ferhat Encü,  Türkçesini de HDP Milletvekili Musa Piroğlu okudu. Açıklamada özetle şöyle denildi:

“Yürüyüşümüzün ne kadar önemli olduğu bir kez daha görülüyor. İktidar, kalıcı olmak için bir savaş süreci yürütüyor. Bütün komşularıyla savaşarak bunu yapıyor. İktidar halklara karşı bir savaş siyasetini, aynı zamanda yandaşlarını beslediği bir süreç olarak işliyor. Sakarya’da patlama oldu, onlarca işçi öldü. Bunların iktidarları boyunca 26 binden fazla işçi yaşamını yetirdi. Bunlar olurken yandaşları ne yapıyor. Biri jakuzide para yiyor, diğeri eti para ile yiyor. Halklar sefalet içinde yaşamını yitirirken, bunlar lüks içinde yaşamını sürdürüyor.

“İktidarın bu kalıcı olma siyasetini Kürt halkı üzerinden kristalize etti. İktidar biliyor ki HDP ve tabanı bu ülkede demokrasi mücadelesinin kilit taşıdır. HDP üzerindeki saldırı ülkedeki tüm halklara, doğaya dönüktür. Bu nedenle bütün demokrasi güçlerini ve iktidarın politikalarından zarar gören herkesi bizlerle buluşmaya ve destek vermeye ve öznesi olmaya çağırıyoruz. HDP gücünü sokaktan alır. Gerçek anlamda demokrasiyi savunan herkesi sesimize ses vermeye çağırıyoruz.”

İstanbul Programı

* 17 Temmuz saat 19.00’da  “Hep Birlikte Savaşa Ve Yoksulluğa Hayır Buluşması” şiarıyla Saraçhane Parkı’nda halkla ve demokrasi güçleriyle bir araya gelecek.

* “Hep Birlikte Adalet İçin Buluşma” şiarıyla 20 Temmuz saat 18.00’da HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan‘ın katılımıyla, Suruç Katliamı’nda yaşamını yitirenler için partinin Kadıköy İlçe binası önünde anma etkinliği düzenlenecek.

* “Hep Birlikte Gençlik Buluşmaları” şiarıyla 22 Temmuz saat 17.00’da HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın katılımı ile Şişli Maçka parkında buluşma gerçekleştirilecek.

* Partinin “Hep Birlikte Ekolojik Bir Yaşam İçin Buluşma” şiarıyla yapacağı son buluşma ise 24 Temmuz saat 18.00’da gerçekleştirilecek. Atakent Tören Alanı’nda yapılacak buluşmada, ekoloji hareketleriyle bir araya gelinecek. (Bianet)


10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Türkiye sinemasından en iyi 10 yerli sanat filmi

Sanat filmleri bir çok insan için sürükleyicilikten uzak, sıkıcı ve zaman...

Dünyanın en tatlı şehrinden 20 fotoğraf

Çin'in gözlerden uzak şirin kasabası Larung Vadisi, dünyanın sayılı Budist enstitülerinden...

11 madde ile tecavüzcülerin korkulu rüyası Tüfekli teyze

Tecavüz vakalarının çok yaşandığı Hindistan'da, kadınlar da kendi öz-savunmasını gerçekleştirmek için...

2014’ün en komik 20 fotoğrafı

Paylaşım sitelerine birbirinden komik fotoğraflar yağarken bunlar arasında en çok beğendiklerimizi...

Tartışı-Yorum

İşini hakkıyla yapmak seküler bir namus yeminidir

Barış Ünlü’nün bugün davası vardı, Ankara Adliyesinde, DTCF’nin tam karşısı; çok farklı dönemlerin mimari anlayışını yansıtmakla beraber her ikisi de olabildiğince “çatık kaşlı”. Sosyoloji bölümünün eski dersliği, 433 diye...

Halkın vicdanı; “Gelemem” diyorsun, peki sen bizdeki “öf öf” ü duyuyor musun?

Ne desek, ne etsek, nasıl yapsak bilemiyoruz… Az şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler anlatabilmek için yeterli yaşadıklarımız. Çok şey mi yaşadık? Yok, bir şeyler yapabilmek için çok şey...

Rütbelerin Er’leri

Rıza Yalçın Koçak ‘Türk halkı sessiz kalarak onayladığı bu savaşın mağduru olmaya mahkumdur.’ (TAK-Haziran 2016)Erleri çekin rütbeliler gelsin! Erleri çekmeyecek rütbeliler ordusu. Ere göre tanımlı omuzlardaki apoletler. Kaç erin başı olduğunu bildiriyor...