Ana SayfaKültür SanatMüzikCeza’dan yeni tekli

Ceza’dan yeni tekli

[ad_1]

Ceza mahlasıyla tanınan rap müzisyen Bilgin Özçalkan’ın yeni teklisi “Beatcoin”,  ED Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımlandı.

Rap müzikteki modern flow ve rhymların kullanıldığı, sözleri Ceza’ya bestesi RokaBeat’e ait olan şarkı için hazırlanan klip de Ceza’nın resmi YouTube sayfasından paylaşıldı.

Bir döngü üçünde birbirlerini bulmaya çalışan insanların gösterildiği video için kullanılan renkler, birer anlatım öğesi olarak sembolize edildi.

Çekimleri Kemerburgaz ormanlarında gerçekleşen klipte Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun eski üyelerinden sekiz profesyonel oyuncu ile 100’e yakın figürasyon rol aldı. Ayrıca, sık ağaçlardan oluşan ormanı aydınlatmak ve istenilen atmosferi yaratmak için birçok teknik kullanıldı.

Ali Demirel’in yönetmenliğini, Hazer Baycan ve Tuncer Şentürk’ün yapımcılığını, Akın Çetin’in görüntü yönetmenliğini ve Kaan Güreşçi’nin sanat yönetmenliğini üstlendiği klibin yapımı Kala Film’e ait. Karakter yaratımı ve oyunculuk koçluğunu İpek Ural ile Doğa Nalbantoğlu’nun üstlendiği klipte Ceza’nın özel kostümüyle birlikte kullanılan tüm kostümlerin tasarımı ise Gizem Öztulca’nın imzasını taşıyor.

YouTube trend videolar listesinde ve iTunes en çok indirilen şarkılar listesinde 1’nci sırada yer alan “Beatcoin”, Spotify’da Türkçe Rap başlıklı listenin açılış şarkısı olarak kapağında yer aldı.

Twitter’da trend topic listesinde yer alan “Beatcoin”, dinleyicilerden de olumlu yorumlar topluyor.

Öte yandan yurt içi ve yurt dışı konserlerine ara vermeden devam eden Ceza’nın şarkıları, müzik listelerinde ilk 10’nda yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Sonraki bölümlerini dörtgözle bekleyeceğiniz yeni yabancı diziler

Türkiye'nin dizi karnesi pek parlak değil, neden mi? Çünkü bir sezona...

Avrupa Yakası ve Yalan Dünya dizilerinin karakterleri hangi partiye oy verdi

Avrupa Yakası ve Yalan Dünya gibi dizilere imza atan senarist ve...

Gezi Parkı eylemlerinin 3. yılında hatıralarda kalan duvar yazıları!

Gezi Parkı eylemlerinin üçüncü yılında, eylemcilerin geride bıraktığı duvar yazıları bu gün...

Sanatçı Aydın Büyüktaş’tan bir istanbul parodisi: Flatland

Aydın Büyüktaş'ın "Flatland-Düzülke" adlı fotoğraf serisi, alışık olduğumuzun dışında bir İstanbul'un hikayesini...

Tartışı-Yorum

İşini hakkıyla yapmak seküler bir namus yeminidir

Barış Ünlü’nün bugün davası vardı, Ankara Adliyesinde, DTCF’nin tam karşısı; çok farklı dönemlerin mimari anlayışını yansıtmakla beraber her ikisi de olabildiğince “çatık kaşlı”. Sosyoloji bölümünün eski dersliği, 433 diye bilinir, adliyeye tam karşıdan bakardı. İki devlet kurumu, iki çatık kaşlı bina… Yine bilen bilir, ders anlatırken hiç...

Evrim Alataş: Nevroz, Nevruz ve Newroz

12 Nisan 2010’da aramızdan ayrılan yazar, gazeteci, eleştirmen, insan hakları savunucusu gibi hak edilmiş birçok sıfatın sahibi Evrim Alataş’ın Mayoz Bölünme Hikayeleri adlı eserinden bir pasajla Newroz bir bakalım. Evrim Alataş, Yeni Politika, Demokrasi, Özgür Bakış, Ülkede Özgür Gündem, Evrensel Gazetesi, Birgün ve Özgür Politika gazetelerinde çalıştı, birçok...

Saatin Evrimsel Tarihi! /Günel Abdulllayeva Tekcan

İnsanoğlu tarih boyunca zamanı yakalamaya çalıştı. Zaman geçtikçe onu yakalamak için birbirinden farklı mekanizmalar icat edildi. Önce güneş, su, kum, od ile başlayan bu sevürven günümüzde kullandığımız saatlere kadar geldi. İşte insanlık tarihimizin zamanı yakalamaya, tanımlamaya çalışırken bulunan zaman ölçerler ve hikayeleri: Güneş Saati                 Su saati                 Kum Saati                Yıldız Saati   Od Saati                      Kule Saat Sarkaçlı...