Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

CHP kongresinde işçilerden eylem!

Tüm Haberler 6 Eylül, 14:31'de eklendi

CHP kongresinin 2. günü bugün İstanbul’da gerçekleşiyor. DİSK üyesi Beltaş işçileri CHP kongresinin ikinci gününde kongrenin yapıldığı bina önünde oturma eylemi başlattı. 

soL’dan Benian Kara’nın haberine göre CHP Kurultayı’nın 2. gününde ATO Congresium önüne gelen Disk-Genel İş Sendikası üyesi, Beşiktaş Belediyesi’nde çalışan bir grup işçi, giriş kapısı önünde sloganlar eşliğinde oturma eylemi gerçekleştirdi.

İşten atılan işçiler geri alınsın pankartları ve önlerine koydukları soğan ekmekle CHP’yi protesto eden işçiler; “Atılan işçiler geri alınsın”, “İnadına sendika inadına DİSK”, “Sözleşme hakkımız söke söke alırız” sloganları eşliğinde oturma eylemini sürdürüyorlar.

İşçilere CHP üyesi Buket Müftüoğlu da destek verdi. Müftüoğlu yaptığı açıklamada; siyasetin yüzeysel ve gösterişçi bir şekilde yapılmaması, samimi olunması gerektiğini söyledi. Müftüoğlu “CHP’nin neden oy alamadığını, neden başarısız olduğunu soruyoruz. Bunun çözümü için devrimciyim demek yerine çok uzun süredir ekmek, soğan yiyerek ve taşların üstünde yatarak direnen işçilerin durumuna bakmak bunu sorgulamak gerekiyor” şeklinde konuştu.

İşçilerin eylemine CHP’liler de alkışlarla destek verdi. CHP’li belediyede örgütlenme hakları için mücadele eden Beltaş işçileri, 2013 yılının Kasım ayında üst üste uğradıkları polis ve zabıta saldırılarının ardından CHP Beşiktaş İlçe binasını işgal etmiş ve süresiz açlık grevine başlayacaklarını bildirmişti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.