Ana SayfaHaberlerTüm HaberlerCHP yolsuzluk pankartı astı...

CHP yolsuzluk pankartı astı polis harekete geçti!

CHP Aydın İl Örgütü, il binasına “17-25 Aralık Yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftası olsun” yazılı pankart astı. Pankartı indirmek için harekete geçen polis, vinç çağırdı.

 

Yolsuzluk ve rüşvete karıştıkları iddia edilen ve istifa eden 4 bakanın maskeli resminin de yer aldığı pankartın, parti binasında bir hafta boyunca aslı kalacağı belirtildi. Edinilen bilgiye göre polis, pankartı indirmek istedi ancak CHP il yönetimi buna karşı çıktı. Bunun üzerine polis pankartı indirmek için vinç çağırdı. Partililer, destek için CHP il binasına akın etti.

CHP Aydın İl Başkan Yardımcısı Serhan Seyhan, afişi indirmeyeceklerini açıkladı. Polisin kendilerine eski dört bakanın resminin yer aldığı afişi indirmek için şifai bilgi verdiklerini ve Ankara’da alınan bir kararı emsal göstererek indirmek istediklerini belirten Seyhan, “CHP, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili eylem kampanyası başlattı. Birçok eylem hazırladık. Bunlardan bir tanesi de parti il binamızda aslı olan pankart. Bu pankart her hangi bir tebliğ yapılmadan indirilmek isteniyor. Bize yapılmış herhangi bir tebliğ yok. Biz kendilerine şifaen bunu indirmeyeceğimizi söyledik. Yapılan eylem bizce hukuki. Bize kanuni bir tebligat yok. Emsal karar gösterdiler biz de kabul etmedik. Karar çıksa da pankartı indirmeyeceğiz. Bununla ilgili yasal bir süreç yok. Bu pankartla ilgili bir karar yok.” dedi.

Yarın da Aydın’da 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili yürüyüş yapacaklarını ancak valiliğin izin vermediğini belirten Serhan Seyhan, bu yürüyüşü de yasal hakları kapsamında yapacaklarını açıkladı.

Pankartı indirmek isteyen polisin CHP il binası önündeki bekleyişi devam ederken, CHP’lilerin de destek amacıyla il binasına gelmeleri sürüyor.

CHP’den Bilal Erdoğan’ı olan yeni yolsuzluk pankartı

CHP Aydın il binasından mahkeme kararıyla eski dört bakanın maskeli resminin yer aldığı yolsuzluk ve rüşvet pankartı indirildi.

Polis, pankartla parti binasından ayrıldıktan sonra bu kez de binaya 17-25 Aralık’ta yolsuzluk ve rüşvetle anılan 4 eski bakan ile birlikte Bilal Erdoğan’ın da maskeli resminin yer aldığı “Çekin ellerinizi bu halkın üzerinden” yazılı pankart asıldı. (CİHAN)

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Selçuk Avcı’dan mahkemelerin ‘iyi halli’ tecavüzcüleri

Tasarımcı Selçuk Avcı, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde iyi halden dolayı indirim alan...

Tarihten günümüze kalan ‘İstanbul Fotoğrafları’

İşte tarihten günümüze kadar gelen arşivlerden dijital ortama aktarılmış İstanbul fotoğrafları!     12567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041 42PressHaber.com  

Frida Kahlo’nun ölümünden 60 yıl sonra ortaya çıkan özel eşyaları

Frida Kahlo, mücadeleci ruhu, feminist dünya görüşü, portreleri ve aşklarıyla yirminci...

Türkiye’den 26 fotoğrafla “Zamanın Durduğu An”

Boyner Mağazaları ve Ant Yayıncılık'ın düzenlediği Boyner 9. Ulusal Fotoğraf Yarışması...

Tartışı-Yorum

Press Haber üretimlerinize yer veriyor

Üniversiteden yeni mezun olduğumuzda ve iş için kapıları çalmaya başladığımızda önümüze çıkan en büyük sorun ‘deneyim’ oldu. Her medya şirketi deneyimimiz olup olmadığını sordu ve varsa daha önceki çalışmalara ait referansları istedi. Ne yazık ki okulda gazetecilik anlamında “Uygulama Gazetesi” dışında başka bir pratik yapma olanağı bulunmuyordu....

Düşünürken

Sevgili okur bu atmosferde yazı yazmak hiç olmadığı kadar zor, öyle ki ciğerden kaleme kan çekmek kalemden kağıda mürekkep akıtmaktan daha kolay. Neden mi? Öyle bir iklim yaşıyoruz ki ara renklere hiç yer yok. İki renk var, siyah ve beyaz. Yazılanı değerli ya da geçersiz yapan “kimci”...

Üşüyor bir coğrafyanın yüreği

'Eylül Mayıs'a dönüşecek...'Geo Milev Üşüyor bir şehrin yüreği,  geceler buzdan karanlık. Yan yana dizilmiş çadırlar kanıyor. Üşüyor yeryüzü ve şehrin sokaklarında geziyor soğuk. Bir çocuk gözlerinde acının izlerini taşıyor. Bir bahar var ve gelecek mutlaka çocuk. Umudun ışığını taşıyor, geleceğimiz umudumuz çocuk. En amansız fırtınalar diner çocuk, savrulur...