Chrome neden yavaşlıyor!

0

Tüm dünyada yoğun bir şekilde kullanılan Google Chrome’un kullanıcıları bir süredir, tarayıcının yavaşladığından şikayet ediyor. Chrome’daki bu yavaşlığın nedeni ise merak ediliyor.

 

Kullanıcılar bir süredir Google Chrome’un yavaşladığından şikayet ediyor. Chrome forumlarında yer alan, “Chrome tamamen kullanılmaz oldu” başlıklı bir konu, sorun eylül ayında ilk kez gündeme getirildiğinden beri 375 gönderiyi geçti.

Çok yaygın olan bir yazılımda yaşanan bu sorun, kullanıcıları da şaşırttı. Google Chrome’un normal çalıştığı zamanlarda bile bolca bellek kullandığı öğrenildi.

Google Chrome kullanıcıları, tarayıcının yavaşladığını, kilitlendiğini veya bazı zamanlarda tepki vermediğini söylüyor. Sorunun kaynağı ise merak ediliyor. Eklentilerden Chrome’un GPU hızlandırmasını kullanma yöntemine ve NaCl (Native Client) bileşeninin yol açtığı sorunlara, kullanıcılara göre sorunun çeşitli kaynakları var. Elbette zararlıların da kötü performanstan şikayet eden kullanıcıların sorununun kaynağı olma ihtimali var.

Google’ın kendi içerisinde windows’u çok fazla kullanmadığı da biliniyor. Google 2010 yılında güvenlik nedeniyle şirket içinde Windows kullanımını yasaklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here