Ana SayfaYaşamÇıplak modelleri tuval olarak...

Çıplak modelleri tuval olarak kullanıyor ortaya birbirinden renkli eserler çıkıyor

[ad_1]

Avustralyalı sanatçı Emma Hack, çıplak modellerin bedenini ‘tuval’ olarak kullanarak birbirinden renkli, görenlerin içini açan muraller yapıyor.

Fotoğraflar: Emma Hack/Barcroft Media

Belçika doğumlu Avustralyalı şarkıcı Gotye’nin bir şarkısı için çekilen klipte, sanatını icra ederken görüntülenen ve YouTube’da 500 milyon kez izlenen Hack, stüdyoya girmeden önce bir duvar kağıdı veya zemin oluşturacak bir motif seçiyor.


Sonra buna uygun olarak bedenini boyadığı çıplak mankenini ‘zemine oturtuyor’. Ve, saatlerce uğraşı sonucunda, ilk görüşte içinde çıplak bir model olduğunu çoğu kişinin anlamadığı birbirinden güzel eserler ortaya çıkıyor. Sonra da eserini fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyor.

Britanya’nın başkenti Londra’daki Rebecca Hossack Galeri’de 2 Ağustos’a kadar sürecek bir sergi açan Hack, canlı performans sergileyecek ve sergiyi gezenlerin önünde çıplak bir modelin vücudunu ‘boyayacak’.

“Bu şekilde çalışmak yorucu genelde bir tanesini tamamlamak sekiz ila 15 saat sürüyor. Ama bir o kadar da zevkli ve ortaya çok güzel işler çıktığını düşünüyorum” diyen Hack, seyahatler sırasında çektiği fotoğraflardan esinlenerek eserlerini tasarladığını anlattı.

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Daha önce hiç görmediğiniz 27 tarihi fotoğraf

Tarihin derinliklerinden çıkan fotoğraflar bazı zamanlar tarih kitaplarından bile daha değerli...

Başını alıp gitmek isteyenlere 12 ülke ve kabul şartları

Usta şair Özdemir Asaf bir şiirinde şöyle diyor: "Kolay mıdır bir...

Nikita Nomerz’den 18 çalışmayla şehrin ruhunu duvarlara yansıtan estetik

Nikita Nomerz, şehrin ruhunu sprey boyalarıyla eski yapılara yansıtmaya çalışan Rusyalı...

25 Of The Best Award-Winning Wedding Photos Taken In 2014

1st Place in All About Light, Winter 2013, Taipei, Taiwan1st Place...

Tartışı-Yorum

Ne garip bir muamma ‘Ene’

Ne garip bir muamma “Ene”. İnsanı daha süslü yapan bir ziynetmi yoksa defektimi? İster doğal seleksiyona inanın ister tecelliyata, kabul edersiniz iç dünyamızda ruhumuzu yoğuran bu aletin bir faydası/anlamı olması gerekiyor. Sorum her iki gruba; Eyy Neodarwinistler siz değilmisiniz canlıyı daha iyi bir model haline getirmeyecek donanımlara kapılar...

Kara cumartesi; 95 ölü, 246 yaralı

Bu sabah uyandığımda hafta sonu tatili ve çiseleyen yağmurun gölgesinde daha düşünsel bir içeriği olan “zannımın kıpırtıları 2” başlıklı yazımı kaleme almayı düşünüyordum. Ancak öğle saatlerinde Ankara'dan gelen yürekleri yakan haberin kanıyla doldu kalemim, kurudu mürekkebim.Böyle katliam olmasaydı da bende böyle bir başlıkla yazıma başlamasaydım. Keşke klasik,...

Saatin Evrimsel Tarihi! /Günel Abdulllayeva Tekcan

İnsanoğlu tarih boyunca zamanı yakalamaya çalıştı. Zaman geçtikçe onu yakalamak için birbirinden farklı mekanizmalar icat edildi. Önce güneş, su, kum, od ile başlayan bu sevürven günümüzde kullandığımız saatlere kadar geldi. İşte insanlık tarihimizin zamanı yakalamaya, tanımlamaya çalışırken bulunan zaman ölçerler ve hikayeleri: Güneş Saati                 Su saati                 Kum Saati                Yıldız Saati   Od Saati                      Kule Saat Sarkaçlı...