Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Cizre’de yaşamını yitirenlerin kimlikleri açıklandı!

Tüm Haberler 27 Aralık, 16:36'de eklendi

Cizre’de, PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H mensuplarıyla Hüda-Par’lılar arasında sabaha karşı başlayıp bugün de yer yer devam eden çatışmalarda, oğlu Hüda-Par yöneticilerinden olan 65 yaşındaki Abdullah Deniz ile YDG-H’li gruptan 19 yaşındaki Yasin Özer yaşamını yitirdi.

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde, PKK ‘nın gençlik yapılanması YDG-H mensuplarıyla Hüda-Par’lılar arasında sabaha karşı başlayıp bugün de devam eden çatışmalarda, oğlu Hüda-Par yöneticisi olan 65 yaşındaki Abdullah Deniz ile YDG-H’li gruptan 19 yaşındaki Yasin Özer öldü. Yaralanan çok sayıda kişiden durumları ağır olan Nedim Kültür , Hakim Budak ve Hekim Kasırga hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Şırnak Valiliği bugün öğle saatlerinde Cizre’deki çatışmalarda ölen ve yaralananlarla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“27.12 2014 günü saat 03.00 sıralarında ilimiz Cizre İlçesi Nur Mahallesi’nde silah seslerinin gelmesi üzerine bölgeye ekipler sevk edilmiştir. Çıkan olaylarda Yasin Özer ve Abdullah Deniz isimli şahısların öldüğü, Nedim Kültür, Hakim Budak ve Hekim Kasırga isimli şahısların ise yaralandıkları tespit edilmiştir. Bölgede güvenlik güçlerimizce zırhlı araçlar ve helikopterler vasıtasıyla gerekli çalışmalar yürütülmektedir.”

Kaynak: Radikal

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.