Ana SayfaKültür SanatMüzikColdplay albüm haberini mektupla,...

Coldplay albüm haberini mektupla, şarkı listesini gazete ilanıyla verdi

Yeni albüm çıkaracaklarını bir hayranına yazdığı mektupla duyuran İngiliz rock grubu Coldplay, bu kez de şarkı listesini yerel bir gazeteye verdiği ilanla paylaştı.

Dört yıl aradan sonra “Everyday Life” adını verdikleri bir albüm çıkarmaya hazırlanan Colplay, Kuzey Galler’de yayın yapan Daily Post gazetesine bir ilan vererek, şarkı listesini paylaştı.

Grubun neden bu gazeteyi seçtiği ise baş gitaristi Jonny Buckland’ın mesajıyla anlaşıldı.

Kuzey Galler’de Flintshire’da büyümüş olan Buckland, grubun resmi Twitter hesabından bir mesaj paylaşarak geçmişte bir tatil döneminde Daily Post’ta çalıştığını söyledi.

Buckland, “Bir defasında Daily Post’ta bir tatil işim vardı, satılık evlerin fotoğraflarını yerleştiriyordum. Bu konuda çok iyi değildim” ifadelerini kullandı.

Editör gelen telefonla fark etmiş

Gazetenin editörü Andy Campbell ise ilanın farkında olmadığını söyledi. BBC Radyo’ya konuşan Campbell, gelen bir telefon üzerine ilanın yayımlandığını gördüklerini belirtti. Campbell, “Belki plak firmasından biri ya da belki Jonny Buckland’ın kendisi gazetenin reklam servisini aradı ve ilanı verdi” dedi.

Campbell, “Dürüst olmak gerekirse, herkesin albümlerini ve şarkı listesini konuşması adına Coldplay’ın yaptığı harika bir pazarlamanın parçası” ifadelerini kullandı.

Albümü mektupla duyurdular

Coldplay albüm anonsu için de farklı bir strateji izlemiş ve bir hayranlarına, “İki bölümden oluşacak yeni albümümüz 22 Kasım’da piyasada olacak. Sunrise ve Sunset isimlerini vereceğiz” şeklinde mektup yazmışlardı.

Grubun dört üyesinin de imzasını taşıyan mektubu alan Lena Tayara, ilk başta ‘işletildiğini sandığını’ söylemişti.

 

Kaynak: Sputnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Aztek’lerden Sümerler’e 14 eski uygarlığın dilline ait sesler

Dünya üzerinde milyonlarca yıl birçok medeniyet kurulup yıkılmıştır.Bir çoğumuz bu medeniyetlerin...

Kendi dönemlerinde listeleri alt-üst edenler!

Yaşadıkları dönemde, sergiledikleri performanslarla listeleri alt üst edip efsaneleşen sanatçıları bilmek...

7 maddeyle sevgiliniz kadına yönelik şiddete meyilli mi?

Kadına yönelik şiddet dünyanın bütün ülkelerinde görülmesine karşın bireyin henüz tam...

Türkiye’de Balayına Gidilecek En İyi 10 Yer

Unutulmaz bir balayı geçirmek her yeni evli çiftin hayalidir. Genellikle çiftlerin...

Tartışı-Yorum

Kalbi atan ölü bedenler

Bazı anlar vardır zihinlerimizde çocukluğumuza dair. Hayal mi gerçek mi olduklarını ömrü billah çözemeyiz. Bize anlatılanları, oradan buradan duyduklarımızı kurgulayarak bir görüntü yaratmış da olabiliriz, bizzat gözlerimizle tanık olduğumuz...

Yitik bir Ortadoğu manifestosu!

Kadir Yıldırım  Asırlardan 21,Bir sabah uyanıyorsun, ruhunun kara deliklerine çekiliyor insanlık.Bir akşam uyuyorsun, rüyalarında yıldız kırığı, yaralanmış, hüzünlü, yalnız… Halkın baharı, gökyüzü mavi, güneş sarı, toprak kan, bedel cehennem. İnanın insanlıktan...

Sınırlar ve rahatça uyunamayan ülkeye dair: Ordu, yeniden…

Levent Ünsaldı Devlet ve milletin yüksek çıkarlarını ait olduğu kurumun çıkarlarıyla eş gören, dolayısıyla bunları yorumlama tekelini de kendisine veren Türk subayı, kışladaki eriyle kurduğu paternalist ilişkisini (“oğlum” ifadesiyle çağrılan...