Ana SayfaHaberlerDünyadanCovid-19’dan ölen belediye başkanının...

Covid-19’dan ölen belediye başkanının yerine eşi geçti

[ad_1]

Meksika’da, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden bir belediye başkanının görev süresini eşi tamamlayacak.

Covid 19dan olen belediye baskaninin yerine esi gecti
Fotoğraf: BBC

Çocukken böbrek nakli yapılan ve bu nedenle risk grubunda yer alan 46 yaşındaki Carlo Mario Ortiz, geçen hafta hastalığa yenik düştü. 2018 yılında 80 bin nüfuslu Salvador Alvarado’nun belediye başkanı seçilmişti.

Salvador Alvarado’nun sınırlarında yer aldığı Sinaloa eyaletinin kongresindeki oylamada aday gösterilen 40 yaşındaki eşi Pier Angely Camacho’nun, Ortiz’in vekaleten yerine geçmesine onay çıktı. 35 kişi Camacho’nun lehine oy kullanırken biri de çekimser kaldı.

Eşinin 31 Ekim 2021’e kadar sürecek görev süresi tamamlanana kadar başkan koltuğunda oturacak Camacho, onun yerine geçmekten gurur duyduğunu ifade etti.

Eyaletin sosyal kalkınma enstitüsünde çalışan Camacho, eşinin başladığı işleri tamamlamak istediğini de sözlerine ekledi.

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Sağlıklı bir gebelik için 9 öneri

Gebelik dönemi çoğu kadın için zorlu bir süreçtir. Gebelikte en çok karşılaşılan sorunların başında ruh sağlığı bozukluğu ve stres geliyor. Bu dönemi en az hasarla atlatmak ve bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza almak için gebelik öncesinde ve gebelik döneminde dikkat edilmesi gereken pek çok şey var.

Sümerler’den Asteklere kurban ritüelleri

Yazan: Burak Baş Tanrılar ya da bir inanç uğruna canlıların kurban edilmesi...

Şah Fırat Operasyonu Twitter’da: Her türlü türbe taşınır!

Büyük devlet Türkiye'nin başarılı Şah Fırat Operasyonu, hükümet ve hükümete yakın...

Cristiano Ronaldo ünsüz olsaydı

Cristiano Ronaldo gibi bir yıldız olup da sokakta dolaşmak, sevenlerinin ilgisi...

Tartışı-Yorum

Direniş Suflesi: Hayır

‘Oku’ diye başlıyor olmasına rağmen kutsal sayılan kelam; ilk maraza mevzunun başında ortaya çıkıyor.Taraflaşmanın daha kolay belirlendiği, hudutların keskin olduğu süreçler elbette yaşandı. Her konuya dair yaklaşımlar farklı idi ve tariflenen alandan hangi konuya nasıl yaklaşılması gerektiği de kendiliğinden açığa çıkıyordu. Karışık ama bence kesinlikle böyleydi.İnsanın yaşadığı...

Düşünürken

Sevgili okur bu atmosferde yazı yazmak hiç olmadığı kadar zor, öyle ki ciğerden kaleme kan çekmek kalemden kağıda mürekkep akıtmaktan daha kolay. Neden mi? Öyle bir iklim yaşıyoruz ki ara renklere hiç yer yok. İki renk var, siyah ve beyaz. Yazılanı değerli ya da geçersiz yapan “kimci”...

Enflasyon nedire birde böyle bakmak! (Tolga Yumrukaya)

Yazı/ Tolga Yumrukaya  Tolga Yumrukaya'nın kaleminden ekonomi-enflasyon nasıl yazısı.‘Sefagiller ile Cefagiller’Eşit topraklara ve eşit işgücüne sahip birbirinden bağımsız iki ayrı ada da yaşayan iki toplum düşünelim. Sefagiller ve Cefagiller.Her ikisi de günde 8 saat çalışıyor,ve toplamda elde etmiş oldukları ürünler ile hayatlarını idame ettiriyor.******BİRAZ SONRASefagiller günde 8 saat...