Daniel Craig: Bond karakterini benden sonra bir kadın oynasın

0


Bond serisinin son dört filmimizde rol alan ve gelecek yıl gösterime girecek yeni filmimizde de gizmen karakterini canlandıracak Britanyalı oyuncu Daniel Craig, kendisinden sonrasında bu karakteri bir kadının canlandırmasını önerdi.

Fotoğraf: Reuters (arşiv)

Craig’in önerisi, geçmişte Bond kızını canlandıran Madeline Smith’in “Bond karakteri bigün hanım olsun” demesinden birkaç gün sonrasında geldi.

2006’dan beri ‘Casino Royale’, ‘Quantum of Solace’, ‘Skyfall’ ve ‘Spectre’de rol alan meşhur oyuncu, rol almış olduğu beşinci filmden sonrasında seriden ayrılacağı için yöneltilen, “Sizden sonrasında kim James Bond’u oynayabilir?” sorusuna, “Bence hepimiz düşünülebilir. Hanım oyuncular ve Afrika kökenli ABD’liler de” yanıtını verdi.

Kod adı 007 olan gizmen karakterini bir bayan oyuncunun canlandırılması fikrini desteklediğinin altını çizen Craig, “Gelecek filmlerde hanım gizmen karakteri olmalı. Bu, toplumsal bakış açısını değiştirir” dedi.

Serinin hemen hemen adı açıklanmayan ve 8 Nisan 2020’de gösterime girecek olan 25’inci filminin hazırlıkları sürerken yapımcı Barbara Broccoli ise gizmen karakterinin hanım olmasına sıcak bakmadığını deklare etti. Broccoli, “Bond bir adam. Baştan bir adam için yazılmış bir karakter ve sanırım öyleki devam edecek. Adam karakterini hanıma vermek yerine daha çok hanım karaktere yer vermek daha doğru geliyor” dedi.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here