Ana SayfaHaberlerEkonomiDerin Teknolojiler Demo Günü’nde...

Derin Teknolojiler Demo Günü’nde sunum yapan 11 girişim

[ad_1]

hakkında Derin Teknolojiler Demo Gununde sunum yapan 11 girisim Demo

Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası tarafından düzenlenen Derin Teknolojiler Demo Günü etkinliği, teknoloji girişimcileri ve yatırımcılarını bir araya getirdi. Online olarak düzenlenen etkinlikte Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi ve Girişim Fabrikası’nın geniş destekler sunan programlarından faydalanan girişimciler farklı alanlarda geliştirdikleri yenilikçi çözümlerle sahne aldı.

Son yıllarda yatırımcıların ilgisini daha fazla çekmeye başlayan derin teknoloji (deep-tech) girişimleri, yüksek teknoloji içeren, kopyalanması zorlu ve genellikle bilimsel araştırmaya dayalı girişimler için kullanılan bir kavram. Özyeğin Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlikte “Biyoteknoloji, Optik Kablosuz İletişim, Fonksiyonel Gıda, Görüntü İşleme, Yapay Zeka, Quantum Haberleşme, Otonom Araçlar, Enerji, Uzay ve Havacılık” gibi derin teknoloji alanında önemli ihtiyaçlara cevap veren yeni nesil çözümler görücüye çıktı.

Vinci VC’den Yatırım Müdürü Duran Cesur ile ACT Venture Partners’tan Yönetici Ortak Gökhan Güner’in girişimcilerin sunumlarını değerlendirdiği ve yorumlarıyla katkı sağladığı organizasyon kapsamında 11 girişimci, canlı yayında projelerini ekosistem paydaşları ile paylaştı.

Yatırım ve girişimcilik ekosisteminin yoğun ilgi gösterdiği etkinliği; Tarvenn, Actus Portföy, Techone VC, Inventram, Ida Capital, Galata Business Angels, Angel Effect, Collective Spark, Bosphorist Teknoloji Fonu, Vestel Ventures, Kültepe Yatırım, 212 VC, Earlybird, Teknasyon gibi yatırım ekosisteminden birçok paydaşın temsilcileri de takip etti.

Derin Teknolojiler Demo Sunum Günü’nde sunum yapan 11 girişim:

Girişim Fabrikası Derin Teknolojiler Demo Sunum Günü’ne İnternette veya sosyal medyada satılan sahte ürünleri yapay zeka ve görüntü işleme yöntemleri ile bulup, ayrıştırıp, bunları marka sahiplerine haber vererek marka sahiplerinin çıkarlarını korumalarına yardımcı olan Counterfake, yeni nesil optik kablosuz haberleşme teknolojileri ile kesintisiz kablosuz internet erişimi çözümleri geliştiren Hyperion, otonom deniz araçları ile tatlı su kaynaklarını ve deniz kıyısı bölgelerini daha verimli temizlemeye yönelik çözümler geliştiren IwrobotX, hidrojen tabanlı yeni nesil yakıt pili teknolojisi ile İnsansız Hava Araçları’nın kabiliyetlerinin arttırılmasına yönelik çözümler üreten Mightycell, yaraların daha hızlı iyileşmesine olanak veren ve deniz kaynaklarından elde edilen destekleyici ürünler geliştiren Tetis Biyoteknoloji, quantum teknolojileri ile yüksek güvenlikli haberleşme ve yüksek hassasiyetli görüntüleme çözümleri üreten Qubitrium, rüzgar enerjisi santrallerine yönelik yapay zeka destekli, günlük ve saatlik enerji üretim tahminleri sağlayarak regülasyonlara uyumlarına ve karlılıklarını arttırmalarına yardımcı olur AIWorkDesign, tarımsal mikrobiyoloji alanında verimlilik arttırıcı bakteri tabanlı yeni nesil çözümler sunan Şatana Biyoteknoloji, havacılık ve uzay teknolojileri alanında yeni nesil küçük boyutlu uydu fırlatıcı çözümler geliştiren Novart, İnternet servis sağlayıcılarının kablosuz ağ bağlantılarına yönelik problemleri tespit edip, teknolojik çözüm ve giderme yolları öneren QuantWifi, kolajen ve protein zengini bir fonksiyonel gıda olan paça cipsi üreten Pacha firmaları katıldı.

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Kulaklarınızın duyduğuna inanamayacaksınız, bu ağaç damarlarından akan müzik

Evet, bu müziğe çok şaşıracaksınız, sıradışı bir deney sonucunda ortaya çıkan...

Gülüşünü gizleyen insanlar; Vietnamlılar!

Dünya tarihinde ismi önde yazılan ülkelerden olan Vietnam'da, Fransız fotoğraf sanatçısı...

Harika 20 çalışmasıyla sıradışı yağlı boya sanatçısı Riusuke Fukahori

Japon sanatçı Riusuke Fukahori, kendine has yöntemi ile harika ötesi yağlı...

25 maddede #ÖSYM’nin sınavdan çıkan öğrenciyle imtihanı

İlkokul sıralarında başlayan sınav maratonu bitmek bilmiyor. Üniversiteye girişte ilk aşama olan...

Tartışı-Yorum

Direniş Suflesi: Hayır

‘Oku’ diye başlıyor olmasına rağmen kutsal sayılan kelam; ilk maraza mevzunun başında ortaya çıkıyor.Taraflaşmanın daha kolay belirlendiği, hudutların keskin olduğu süreçler elbette yaşandı. Her konuya dair yaklaşımlar farklı idi...

Ne garip bir muamma ‘Ene’

Ne garip bir muamma “Ene”. İnsanı daha süslü yapan bir ziynetmi yoksa defektimi? İster doğal seleksiyona inanın ister tecelliyata, kabul edersiniz iç dünyamızda ruhumuzu yoğuran bu aletin bir faydası/anlamı...

Rıza Yalçın Koçak yazdı: Olağanüstü zulüm

Rıza Yalçın Koçak Etrafımızdaki insanlar büyük bir şaşkınlıkla cevabı bir yanı ile çok basit bir yanıyla ise iler tutar yanı olmayan sorular soruyorlar. İşyerlerinden atılan arkadaşlarının masumiyetlerine iliklerine kadar inanıp...