Ana SayfaKültür SanatSinemaDev sinema şirketi kepenk...

Dev sinema şirketi kepenk kapatmanın eşiğinde: 906 milyon dolar zarar açıklandı

Covid-19 nedeniyle boş kalan sinemalar, zor günler yaşıyor. Buna göre sinema sektörünün devleri arasında yer alan AMC Entertainment’ın kapanmanın eşiğinde olduğu öğrenildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan toplu karantinalar ve virüsün kapalı alanlarda daha fazla yayılması, sinema sektörüne de ağır darbe vurdu. Mart ayı başından bu yana hasılatlarında büyük düşüş yaşayan sinemalar, zor günler yaşıyor. Sinema sektörü ile ilgili son gelen haber ise dikkat çekti. Sektörün devleri arasında yer alan AMC Entertainment’ın ekonomik anlamda zor günler yaşadığı ve kapanmanın eşiğinde olduğu öğrenildi.

906 milyon dolar zarar açıklandı

AMC pazartesi günü 30 Eylül’e kadarki üç aylık dönemde 906 milyon dolar zarar açıkladı. Şirketin gelirleri 120 milyon dolara kadar gerileyerek önceki seneye göre yüzde 91’lik bir düşüş gerçekleştirdi.

Yatırımcılar, geçen ay yıl sonuna kadar nakdinin bitebileceği konusunda uyarıda bulunduktan sonra AMC’nin iflası konusunda giderek daha fazla endişe duymaya başlıyorlar.

Zayıf hasılata rağmen faaliyetine devam edince maliyeti yükseldi

AMC ağustos ayında yaptığı açıklamada, 2.6 milyar dolarlık borcunu yeniden yapılandırdığını ve bunun da “2021’e kadar tüm sinema operasyonlarımızın varsayımsal olarak askıya alınmasına” olanak sağlayacağını söyledi. ABD’nin çoğu eyaletinde sinemaların yeniden açılmasına izin verilmesiyle AMC, zayıf gişe hasılatlarına rağmen faaliyetlerini sürdürerek maliyetlerini yükseltti. Şirketin üç aylık net zararı, bir yıl önceki aynı çeyrekte kaydedilen 55 milyon dolarlık zarara kıyasla gerçekleşti.

 

Kaynak: Yeni Çağ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10,053BeğenenlerBeğen
244TakipçilerTakip Et
1,038TakipçilerTakip Et

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

25 maddede #ÖSYM’nin sınavdan çıkan öğrenciyle imtihanı

İlkokul sıralarında başlayan sınav maratonu bitmek bilmiyor. Üniversiteye girişte ilk aşama olan...

Dünyanın En Havalı Otelleri!

Dünyanın En Havalı Otellerini görmek için resme tıklayınız;

Reuters’ın seçimiyle son 30 yıla damga vuran 56 fotoğraf!

Dünyanın önde gelen haber ajanslarından Reuters'ın fotoğrafçılarının çektiği fotoğraflardan derlenen 56...

2015’in en iyi 10 fotoğrafı

Amerika'nın ünlü dergisi TIME, 2015'in en iyi 10 fotoğrafını seçti. En...

Tartışı-Yorum

Unutmayın, Affetmeyin, Delirin!

Sizlere bir ruh sağlığı uzmanı olarak, görüntüleri izlemeyin, izlettirmeyin demeyeceğim. Sizlere bu anın, bu dehşetin görüntülerini izlettirmek insanları travmatize eder, güvensiz hissettirir, katliamı yapanlara hizmet eder de demeyeceğim. İsrail’den,...

Fikirsiz fikir sahipleri

Mehmet Uzun* - Tartışı-Yorum “Ustalık” dönemiyle kendini belli eden otokratik yönetimin neşter vurduğu sahalardan biride hiç şüpehiz akademi olmuştur. Ülkemiz üniversitelerinde öteden beri endişe verici düzeyde olan bilimsel kaygı yerini...

İşini hakkıyla yapmak seküler bir namus yeminidir

Barış Ünlü’nün bugün davası vardı, Ankara Adliyesinde, DTCF’nin tam karşısı; çok farklı dönemlerin mimari anlayışını yansıtmakla beraber her ikisi de olabildiğince “çatık kaşlı”. Sosyoloji bölümünün eski dersliği, 433 diye...