DGS başvuruları başladı

0


Dikey Geçiş Imtihanı için geri sayım başladı. 30 Haziran 2019’da yapılacak sınavın başvuruları bugün itibari ile başladı. Sözel ve sayısal olmak suretiyle 120 sorudan oluşan DGS sınavına 81 ilden müracaat alınacak.

Sınavda lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme becerileri ölçülüyor. Dikey Geçiş sınavına müracaat yapacaklar online olarak ya da ÖSYM merkezlerinden müracaat yapılabiliyor. Ek olarak sınava müracaat yapacakların ilk olarak yayınlanmış son DGS kılavuzunu dikkatle incelemeleri öneriliyor.

DGS’ye müracaat yapacakların ÖSYM’nin osym.gov.tr adresinden ‘Aday İşlemleri Sistemi’ne aday şifresi ve T.C. kimlik numarası kullanarak giriş yapmaları gerekiyor. Şifresini unutanlar E Devlet bilgilerini kullanarak sisteme giriş yapabilirler.

2019 DGS başvuruları 26 Nisan – 8 Mayıs 2019 tarihleri içinde gerçekleştirilecek. DGS geç müracaat zamanı 21 Mayıs 2019 olarak belirlendi. 2019 yılı DGS ise 30 Haziran 2019 tarihinde yapılacak ve sonuçlar 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak. DGS müracaat kılavuzu hemen hemen ÖSYM’nin resmi sitesinde duyurulmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here