DGS başvuruları başladı

0


Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Imtihanı (DGS) başvuruları başladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin web sitesinde yer edinen duyuruya gore, 30 Haziran’da yapılacak DGS için başvurular bugünden itibaren alınacak ve 8 Mayıs’ta sona erecek. 

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Müracaat Merkezleri vasıtasıyla yada bireysel olarak ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” adresinden yapabilecek. Sınavla ilgili kılavuza da ÖSYM’nin web sitesinden ulaşılabilecek.

Imtihan ücretini ödeme işlemleri ise 9 Mayıs’ta sona erecek.

Sayısal ve sözel bölümden oluşan bir beceri testinin uygulanacağı ve adaylara 150 dakika sürenin verileceği DGS’de geç müracaat günü 21 Mayıs olarak belirlendi.

DGS’ye başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezuniyet şartı aranacak. Bu yıl son sınıfta olup da yetişim dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar ile Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son derslik öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilen adaylar da DGS’ye başvurabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here