Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Diyanet, Eşcinselleri camiye davet etti!

Dünyadan, Tüm Haberler 11 Kasım, 16:22'de eklendi

Berlin’de Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı Şehitlik Camisi, eşcinselleri 24 Kasım günü camiye davet etti. Benzer bir buluşma 2012 yılında da yapılmıştı.

Almanya ‘nın başkenti Berlin’de, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Şehitlik Camisi, eşcinselleri camiye davet etti.

Eşcinseller 24 Kasım günü saat 19.00’da önce camiyi gezecek, daha sonra ise “İslam ve Homofobi” konulu panele katılacaklar.

Etkinliğe katılım çağrısı Leadership Derneği, Göçmen Lezbiyen ve Homoseksüeller Derneği ile Şehitlik Camisi Derneği tarafından yapıldı. Etkinlik Leadership Derneği’nin yürüttüğü “Meet2respect” projesi kapsamında düzenleniyor.

“Diğerleriyle Karşılaş” parolasıyla yürütülen proje hoşgörüsüzlük, ayrımcılık ve şiddetin ortadan kaldırılmasını hedefliyor. Queer.de adlı İnternet sitesinde yer alan haberde camiyi ziyaret edeceklerin 19 Kasım tarihine kadar daniel.worat@vk-online.de elektronik posta adresine başvurmaları istendi.

DİTİB Şehitlik Camisi ile Eşcinsellerin çatı kuruluşu LSVD arasında yıllardır iyi bir diyalog bulunuyor. LSVD 2008 yılında üyelerine camideki açık kapı gününe katılmaları çağrısı yapmıştı. Yine 2012 yılında eşcinseller, ırkçı saldırılara karşı cami ile dayanışma göstermişlerdi.

(DHA)

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.