Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Dördüncü Ebola vakası!

Dünyadan, Sağlık, Tüm Haberler 24 Ekim, 11:12'de eklendi

Ebola hastalarının tedavisi için gittiği Batı Afrika ülkesi Gine’den New York’a dönen doktora ebola teşhisi kondu.

 

 

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü ile Gine’de ebola ile mücadeleye katılan ve 14 Ekim’de New York’a dönen Doktor Craig Spencer, ebola belirtileri görülmesi üzerine Bellevue Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk testlerde ebola hastalığına yakalandığı belirlenen Spencer’a, karantinaya alınan bölümde tedaviye başlandı. Doktorun Harlem’deki dairesi de mühürlendi. Yetkililer Spencer’ın oturduğu sokakta halkı bilgilendirmek için broşürler dağıttı.

Yetkililer, çarşamba gecesi Manhattan’dan Brooklyn’e metroyla seyahat ettiği öğrenilen Spencer’ın bu sırada başka insanlara temas etmiş olabileceğini değerlendiriyor.

‘Bir aydır hazırlanıyoruz!’

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, New Yorkluların ebola nedeniyle alarma geçmesi için bir sebep olmadığını söyledi. Blasio, Spencer’in kısa süre önce ebolaya yakalanmış olabileceğini belirtti. Yaklaşık bir aydır muhtemel bir ebola hastalığına karşı hazırlık yaptıklarını belirten Blasio, şehirdeki bütün hastanelerin ve özellikle Bellevue Hastanesi’nin ebola hastalarının tedavi edilmesi için hazırlandığını söyledi. Başkan Blasio, ebolaya karşı bütün kurumların koordineli bir şekilde çalıştığını ifade ederek, vatandaşları bilgilendirme çalışmalarına devam edeceklerini dile getirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.