Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Dünyada 36 milyon insan köle olarak yaşıyor!

Dünyadan, Tüm Haberler, Yaşam 17 Kasım, 18:49'de eklendi

Walk Free örgütü, yayımladığı “Küresel Kölelik Endeksi”nde dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 5’inin zorla çalıştırılarak, fuhşa zorlanarak, borçlandırılarak ya da insan kaçakçılarının eline düşerek yaşamlarını köle olarak sürdürdüklerini ortaya çıkarttı.

 

Walk Free Örgütünün yaptığı araştırmaya göre dünyada yaklaşık 36 milyon kişi köle olarak yaşıyor. Örgüt, araştırmanın yapıldığı 167 ülkenin tamamında köleliğin mevcut olduğunu fakat en yüksek rakamlara Hindistan’da rastlandığını belirtti. Rapora göre, 14 milyon bireyin köle olarak yaşadığı Hindistan’ı 3 milyon kişiyle Çin izliyor. Pakistan, Özbekistan ve Rusya da köleliğin en çok rastlandığı ilk beş memleket içerisinde yer alıyor.

Köle olarak çalıştırılanlar içerisinde aşırı sayıda çocuğun da bulunduğuna değinilen raporda, zorla çalıştırılan ve fuhşa zorlanan kölelerin azami Afrika ve Asya ülkelerinde yaşadığı kaydedildi.
Örgüt, raporunda hükümetlere insan kaçakçılarına ve köle çalıştıran şirketlere verilen cezaları artırmaları çağrısında bulundu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.