Dünyanın en güçlü adamı Putin!

0
Dünyanın en güçlü adamı kim? en güçlü adam kim? Putin ne kadar güçlü? Liderler sıralaması? Putin kimdir? Putin hayatı? dünyanın en güçlü adamı, forbes dergisi, times, putin, rus başkan, rusya devlet başkanı, en güçlü adam,

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Amerikan’da yayınlanan Forbes dergisinin hazırladığı “Dünyanın En Güçlü İnsanları” sıralamasında bu yıl da zirvede yer almayı başardı.

Forbes tarafından yapılan açıklamada, “İki senedir oyumuzu dünyanın en güçlü insanı olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için kullanıyoruz. Putin’i ABD Başkanı Barack Obama takip ediyor” ifadeleri kullanıldı. Putin ve Obama’dan sonra listede üçüncü sırada Çin lideri Şi Cinping, dördüncü sırada Papa I. Franciscus ve beşinci sırada Almanya Başbakanı Angela Merkel yer aldı. Sıralamaya Rosneft Başkanı İgor Seçin (42. sıra) ve Gazprom Başkanı Aleksey Miller (47.sıra) girmeyi başardılar.

72 kişinin bulunduğu bildirilen listede Türkiye’den kimsenin bulunmadığı da belirtildi.

 

 Daha önce de birçok dergide ilk sıradaydı

2013 sonunda İngiliz Times gazetesi Rus lider Putin’i “Uluslararası arenada yılın adamı” ünvanına layık görmüştü. Aynı zamanda Putin Ekim ayında Forbes dergisinin hazırladığı “Dünyanın en güçlü insanları” listesinde de zirveyi kapmıştı. 2007 yılında ise Amerikan Time gazetesi Putin’i “Yılın adamı” seçmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here