Ekrem İmamoğlu’nun doğum haritası analizi

0


Oldukça stresli ve yorucu seçim sürecinden geçiyoruz, İstanbul’un bazı ilçelerinde oylar tekrardan sayılıyor. Resmi olmayan sonuçlara nazaran Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görünmekte. Peki Ekrem İmamoğlu’nun doğum haritası neleri ifade ediyor? İşte ayrıntılar…

Merhaba Her insana;
Oldukça stresli ve yorucu seçim sürecinden geçiyoruz, İstanbul’un bazı ilçelerinde oylar tekrardan sayılmakta. Resmi olmayan sonuçlara nazaran Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gözüküyor.

2 gündür twitterda sayın Ekrem İmamoğlu’nun doğum günü üstüne takipçilerimle büyük bir araştırma içindeydik. Zira görülen 3 değişik doğum günü ve doğum zamanı bilgisi yer almakta. Fakat son olarak 2017 yılının Mayıs ayında anneler gününde, anası ile verdiği bir röportajda 45 yaşlarında bulunduğunu söylemekte ve annesinin de yaşını 1 yıl büyük yazdırmış. Gene seçim öncesi İsmail Küçükkaya’nın Fox Tv’de sunmuş olduğu Çalar Saat programında da kendisi 1971’li bulunduğunu ifade etmiş. Tüm verileri topladığımızda ise 4 Haziran 1971 olarak karşımıza çıkmakta. Fakat ne yazık ki doğum saati bilgisi elimizde yok. Doğum saati bilgisine ulaşabilen biri olursa ve bana da data geçerse oldukça mutlu olurum. Elimizde yalnız doğum zamanı ve yeri bilgisi var. Tam bir doğum haritası çıkarmak mümkün değil, fakat Güneş’e nazaran doğum haritasını oluşturup, gezegenlerin burçlarda yerleşimi ve birbirleri ile kontaklarını görebiliriz. (Yükselen burcunun ne işe yaradığını bilemiyoruz şu aşamada) Doğum haritasına bu dinamiklerle baktığımızda ise burcu İkizler, Ay burcu ise Terazi olarak karşımıza çıkıyor. Merkür (yazışma), Venüs (Terbiye, Sevgi, Kıymet) ve Satürn (kurallar, karma, gelişme) Boğa burcunda, Mars (harekete geçme) Kova burcunda, hayata geliş amacını gösteren Ay düğümleri ise Aslan/Kova burcunda yer almakta.

 Doğum haritasına bu dinamiklerle baktığımızda ise burcu İkizler, Ay burcu ise Terazi olarak karşımıza çıkıyor. Merkür (iletişim), Venüs (Ahlak, Sevgi, Değer) ve Satürn (kurallar, karma, büyüme) Boğa burcunda, Mars (harekete geçme) Kova burcunda, hayata geliş amacını gösteren Ay düğümleri ise Aslan/Kova burcunda yer almakta.

Doğum haritalarını son dönem değerlendirirken bilhassa Ay düğümlerine oldukça ehemmiyet veririm. Zira ruhun bu dünyadaki bulunma amacı, bu amacı iyi mi gerçekleştireceği, hangi argümanları kullanacak, kabiliyetleri neler, tekamül için nelere ihtiyacı var şeklinde sorularının cevaplarını verirler bizlere. Cenup Ay Düğümü (GAD) en rahat anlatımı ile doğuştan gelen kabiliyetlerimiz, konfor alanımız, en iyi yapabildiğimiz mevzulara işaret ederken Şimal Ay Düğümü (KAD) ise ruhun tekamülü için lüzumlu mevzular, geliştirilmesi ihtiyaç duyulan özellikler, hayatta kazanmak için lüzumlu yolların neler bulunduğunu gösterir bizlere. Doğum haritasının öteki tüm enstürmanları (gezegenler, durağan(durgun) yıldızlar…vb) Ay düğümlerinin vadettiği konuların gerçekleşmesine hizmet ederler. Kısacası yaşam aslına bakarsak Cenup’den aldıklarımızla Şimal’e doğru giden bir seyahat.

Doğum haritalarını son dönem değerlendirirken özellikle Ay düğümlerine çok önem veririm. Zira ruhun bu dünyadaki bulunma amacı, bu amacı nasıl gerçekleştireceği, hangi argümanları kullanacak, yetenekleri neler, tekamül için nelere ihtiyacı var gibi sorularının cevaplarını verirler bizlere.

Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Cenup Ay Düğümü (GAD) Aslan burcunda, Şimal Ay Düğümü (KAD) ise Kova burcunda yer almakta. GAD Aslan burcunda olanlar organik yönetici, organik liderlerdir. Kendilerini göstermeyi, sahnede olmayı daima oldukça iyi bilirler. Güneş’i İkizler burcunda ve Ay’ı da Terazi burcunda olduğundan dolayı bunu kuvvetli yazışma şekilleri (sabahlara kadar onlarca defa basın açıklaması yapmış oldu, bu şekilde bir performans elbet İkizler burcundan çıkar) ve her kelimesini büyük bir özenle, dikkatle seçerek, kibar, birleştirici, uyumlu, nazik, diplomatik bir halde yapmış oldu. (Ay burcu Terazi) Ve şu ana kadar bir kere bile ne öfke ne bir hakaret içerikli ifadesine denk geldik. GAD Aslan burcu olarak attığı her adımı da büyük bir gösteriye dönüştürebilir ve en önemlisi onaylanmak ister. KAD ise Kova burcunda, GAD ile dünyaya gelirken getirdiğimiz kabiliyetleri KAD’a doğru giderken kullanabilmek mühim. Organik liderliği ve sahnede parlama, göz önünde olabilme halini topluma yararlı bir halde kullanma, hak, hukuk, hakkaniyet, özgürlük ve eşitlik (Kova) ile beraber hareket edebilmek. KAD Kova ise organik devrimcidirler. Seviye ve sistem değiştirmesi iyi bilirler, bu tarz şeyleri gerçekleştirirken insan haklarına saygılı, her insanın eşit ve her insanın mühim olduğu bilincinden kopmamak gerekir. Ve daima çağdaş bakış açısına haizdir. Doğum haritasında hem Ay hem de Güneş’in KAD ile kurduğu oldukça güzel kontaklar var (Büyük Hava Üçgeni), müthiş bir yazışma gücü, entelektüel donanım, zekice hareketlerin yanı sıra kişinin Şimal Ay Düğümü Kova’ya doğru giden hayatına büyük destek olmaktadırlar. Şimal Ay Düğümü’nün derhal yanında harekete geçmesi, savaşmayı ve savaşım etmeyi gösteren Mars yer almakta. Bu da cemiyet için harekete geçmek, insan hakları, eğitim, bilimsel mevzularda savaşım verebilecek gücü kendinde bulabilmek anlama gelir. Toplumsal alanda büyük devrimler, değişimler yapabilmek adına gelmiş hayata adeta.

Güneş'i İkizler burcunda ve Ay burcu da Terazi burcunda olduğundan dolayı bunu güçlü iletişim yöntemleri (sabahlara kadar defalarca basın açıklaması yaptı, böyle bir performans elbette İkizler burcundan çıkar) ve her kelimesini büyük bir özenle, dikkatle seçerek, kibar, birleştirici, uyumlu, nazik, diplomatik bir şekilde yaptı.

Doğal ki bu anlattıklarımın gölge yönleri yok mu elbet var. Hayata geliş amacını gerçekleştirirken dikkat etmesi ihtiyaç duyulan temel mevzular ise sahnede olmak uğruna her şeyi göze almak, egoizm, kibir ve aşırı gurur, aşırıya kaçan davranışlar ise uzak durması ihtiyaç duyulan noktalar. Ve haritasında durağan(durgun) burçlarda da oldukça göstergesi bulunmakta. Boğa burcunda üç tane gezegen, Mars’ın Kova burcunda ve Ay Düğümlerinin de Aslan/Kova aksında olması; oldukça inatçı, değişime daima açık olmayan, istikrar ve seviye ihtiyacında bulunduğunu da göstermekte bizlere.

Öyleki ya da bu şekilde toplumsal alanda bir hareket sağlamak, fark yaratmak, düzeni tekrardan oluşturmak için gelen bir ruh var karşımızda.
Sevgiler…
Dinçer Güner

İLGİLİ HABER2019 yerel seçim analizi2019 mahalli seçim analizi

 



CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here