11.4 C
İstanbul
Çarşamba, Ekim 27, 2021

Endeavor Catalyst, Ürdün bölgesindeki girişimlere yatırım yapmak için 134 milyon dolarlık fonunu duyurdu

[ad_1]

Global ölçekte büyük girişimler çıkması için kurulan Endeavor’un girişimlere yatırım yapmak için kurduğu Endeavor Catalyst, Ürdün bölgesindeki girişimlere yatırım yapmak için 134 milyon dolarlık üçüncü fonunu kapattığını duyurdu.

Endeavor Catalyst fonu üzerinden daha öncesinde Ürdün merkezli dört girişim; Kharabeesh, Altibbi, Mawdoo3, ve Jamalon‘a yatırım yapılmıştı.

Ürdün’de ilk fon 2012 yılında kurulmuş ve o günden bugüne toplam 3 fon için 250 milyon dolar toplanmış.

Endeavor Jordan’ın Genel Müdürü Reem Goussous, “ISSF ve LP’lerin Ürdün ölçeğine yatırım yapmaya yönelik bu 3. fona katkılarından dolayı son derece minnettarız.” dedi.

Girişim sermayesi fon oluşturma sürecinde derin deneyime sahip girişimcilere rehberlik eden ve koçluk yapan Endeavour Catalyst, Endeavour girişimcileriyle öz sermaye fon oluşturma turlarına ortak olmak için Endeavour’un küresel olarak dağıtılan, güvene dayalı bir ağ üzerine inşa edildi.

Bu 134 milyon dolarlık üçüncü fonun, başlangıçta belirlenen 120 milyon dolarlık hedefi aşarak bugüne kadarki en büyük Endeavor Catalyst fonunu temsil ettiği söyleniyor.

Girişimlerimizin özellikle dünya çapında bölgesel kurulan fonları yakından takip etmesini, ve gireceği pazardaki fonlardan yararlanma noktasında araştırma yapmasını öneriyoruz. Ürdün pazarına açılacak bir girişiminiz varsa, o bölgede kuracağınız bir merkez ve yapacağınız işler ile bu fonlardan faydalanabilirsiniz. Bu örneği de tüm pazarlarda yapabilirsiniz.

Yeni bilgiler aldıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

[ad_2]

Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,177BeğenenlerBeğen
1,075TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol

Popüler Listeler