Enpara 50.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (TÜM DETAYLAR)

0


Enpara şubesiz bankacılık türüdür.  En çok tercih edilen bankalardan biri olan Enpara sayesinde, eft ve havale gibi işlemler ücretsiz bir şekilde yapılabilir. Masrafsız bankacılık ürünü tercih etmek isteyenlerin yönelmesi gereken bu seçenek, yerinizden kalkmanıza gerek kalmadan tüm bankacılık işlemlerinin yapılması için elverişli olacaktır. Enpara aynı zamanda masrafsız kredi alımını mümkün bir hale getiren seçenekler arasında bulunuyor. Bu sayede dosya masrafı ve ek masrafları ortadan kaldırarak daha rahat şartlar altında ihtiyaç kredisi alımını kolay bir hale getirebilirsiniz.

Enpara İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Enpara ihtiyaç kredisi için %1.99 faiz oranı sunuyor. Enpara ihtiyaç kredisi vade oranı ise en az 1 ay, en fazla ise 60 olarak belirlenmiştir. Bu şartlara göre 10 bin TL tutarındaki krediyi 12 aylık vadeye göre alan kişiler aylık olarak 968 TL ödemelidir. 

Yüzde 1.99 faiz oranı üzerinden 20 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi almayı seçen kişiler ise 24 aylık vade planına göre 1100 TL ödeme yapmalıdır. Bunun yanında 50 bin TL kredi çeken kişiler 48 aylık vade planına göre aylık 1724 TL ödemelidir. Çeşitli vade planlarına bağlı olarak kendiniz için daha uygun gözüken kredi planına yönelmeyi tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun olmak üzere burada bir planın bulunması mümkündür.

Enpara İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enpara 50 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler tercihini internet şubesi veya mobil şube yönteminden yana kullanabilirler. İnternet şubesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvuru yapmak isteyenler, resmi web sitesine giriş yapmalıdır. Web sitesinde karşınıza çıkacak olan kredi başvuru formunu doldurarak başvuruyu gerçekleştirmeniz yeterlidir. Başvuru formunda sizden istenecek kısa bilgilere doğru ve eksiksiz yanıtlar vermeniz gerekir. T.C kimlik numarası, aylık gelir bilgisi, adres bilgileri, çalışma bilgileri, kredi vade sayısı ve kredi tutarı gibi çeşitli bilgiler başvuru formunda cevaplanması gereken sorular arasındadır. Bütün detayları doldurduktan sonra başvuru formunu gönder yazısına tıklayarak Enpara ihtiyaç kredisine hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruya dair sonucu çok kısa bir süre içinde cep telefonu numarasına kısa mesaj olarak almış olacaksınız.

Ayrıca zaten Enpara.com müşterisi olan kişiler mobil uygulama üzerinden de kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Bunun için akıllı cihazlara Enpara mobil uygulamasını indirmek yeterlidir. Uygulamaya T.C kimlik numarası, şifre ile giriş yaparak krediler kısmına yönelmelisiniz. Kredi başvuru kısmında karşınıza çıkacak gelir bilgisi, çalışma bilgisi, kredi tutarı ve vade sayısı gibi çeşitli bilgilere doğru cevaplar vererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuruya dair olumlu veya olumsuz bir cevap ise bankaya kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gönderilmiş olacaktır. 

Bankayı tercih ederek yüksek tutardaki nakit ihtiyaçlarınıza anında çözüm bulabilme şansınız vardır. Ancak her bankada olduğu gibi 50 bin TL kredi başvurusu konusunda olumlu bir cevap alabilmeniz için şartlara uygun olmanız gerekir. Yüksek bir kredi notuna sahip olmak banka tarafından aranan ilk şartlar arasında bulunur. Özellikle bankalarla olan geçmişi göstermesi açısından oldukça önemli bir yere sahip olan kredi notu sayesinde, kredi alıp alamayacağınız daha net bir şekilde ortaya çıkmış olur. Kredi notunuz iyi veya çok iyi seviyesinde bulunuyorsa, başvurunuzun olumlu olarak cevaplanma ihtimali ortaya çıkmış olacaktır. Ancak sadece iyi bir kredi notuna sahip olmak kredi almak için yeterli değildir. Aynı zamanda en az bir yıllık süre boyunca düzenli bir gelire sahip olma şartı banka tarafından aranır.

Enpara İhtiyaç Kredisi Avantajları

Enpara.com tarafından sunulan ihtiyaç kredisi sağlamış olduğu pek çok avantaj nedeniyle oldukça fazla tercih ediliyor. Özellikle ihtiyaç kredisi almak için uzun bir süre çaba göstermek istemeyen kişiler tercihini doğrudan bu bankadan yana kullanıyor. Her açıdan daha memnun edici bir yöne sahip olan bu banka, nakit ihtiyaçlarınıza daha doğru çözümler getirmek için tercih edebileceğiniz bir seçenektir. Enpara.com üzerinden almış olduğunuz ihtiyaç kredileri, diğer ihtiyaç kredisi türlerine göre tamamen masrafsızdır. Yani diğer bankalar tarafından ihtiyaç kredisi alımı sırasında şart olarak gösterilen kredi tahsis ücreti, sigorta ücreti gibi ek ücretleri kesinlikle ödemeye bile kalmadan ihtiyaç kredisi alımını başarılı bir şekilde tamamlamış olursunuz. Bunun yanında kredi alan kişinin işinin biraz daha kolay bir şekilde gitmesine neden olacak kredi ödeme erteleme gibi avantajlar geri ödemelerin daha rahat bir şekilde yapılmasına neden olacaktır. Bu sayede bütçenizi en iyi şekilde korumayı başararak kredi ödemelerini başlatabilir ve dilediğiniz her an kredi erteleme özelliğini tercih ederek o ay yapılması gereken ödemeleri anında erteleyebilirsiniz. Uzun vade imkanı ve düşük faizler üzerinden tanınan bu kredi planı özellikle ihtiyaç kredisi alımını daha basit bir hale getirmek isteyenler için oldukça avantajlı olacaktır.

Enpara.Com Kredi Başvurum Onaylanmadı

Enpara.com’a ihtiyaç kredisi için başvuran kişiler zaman zaman olumsuz cevap alabilirler. Bu durumun ortaya çıkmasına neden olan bazı sorunlar vardır. Özellikle bunlar giderildiği takdirde ihtiyaç kredisi alımı mümkün bir hale getirilebilir. Enpara.com tarafından ihtiyaç kredisine başvuruda bulunan kişilerin kredi notu incelenmektedir. Kredi notu bankalarla olan geçmişi göstermesi açısından oldukça önemli bir uygulama olarak biliniyor. Zira müşterinin risk durumunu daha net bir şekilde göstermesi bakımından kredi notu önem taşır. Kredi notunun 1400 ve üzerinde bulunması müşterinin ödeme konusunda daha güvenilir olduğunun ispatıdır. Bu puanın altında kredi notuna sahip olan kişiler ise ödeme konusunda diğerlerine nazaran daha güvensiz bir profile sahiptir. Bu nedenle banka aracılığıyla kredi almayı mümkün bir hale getirmek isteyen kişilerin ilk olarak kredi notunu yükselterek bankaya başvuruda bulunması gerekir. Eğer kredi başvurusuna olumsuz olarak bir cevap alındıysa, bunun ilk nedeninin kredi notu olduğunu belirtmek gerekiyor. Öte yandan düzenli bir gelirin bulunmaması, istenen kredi tutarı ile gelirin arasında uyumsuzluğun var olması gibi sorunlarda aynı şekilde yapılan ihtiyaç kredisi başvurusuna olumsuz bir şekilde cevap almanıza neden olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here