8.5 C
İstanbul
Cuma, Nisan 3, 2020

Tarihteki 15 mucit kadın

İcat ettikleri şeylerin önemini herkesin bildiği ama isimlerini kimsenin bilmediği kadınlar...Bilime büyük katkıları olan 15 mucit kadını ve icatlarını sizler için listeledik.1. Grace Hopper - İlk...

Bunlara bakmalısınız

Dünyanın en çok satan 20 kitabı

İnsanoğlu bu güne kadar kesin olmamak kaydıyla 130 milyana yakın kitap basmıştır. Biz bu listeyi hazırlarken bile basımda olan yeni kitaplar olduğunu biliyoruz. Bu...

Yaşar Kemal: Sevmek, Sevinmek, İyi Şeyler Üstüne

Siz ne derseniz deyin, ben bıktım. Nah burama geldi. Neredeyse öfkeden, çaresizlikten boğulacağım. Kendimi kandırmaya çalışıyorum. İyi olacak, iyi olacak! Başkalarını da kendimle birlikte...

Henüz izlemediyseniz ‘Mutlaka’ izlemeniz gereken 15 film!

Derleme/Eren Aşnaz Henüz izlemediyseniz izlemeniz gereken 15 filmi bu hafta sizler için derledik. Usta oyuncu ve efsane olmuş yönetmenlerden derlediğimiz filmlerin hepsini, yok olması imkansız...

Gabriel García Márquez Nobel Konuşması: Latin Amerika’nın Yalnızlığı

Gabriel García Márquez'in Nobel Konuşmasında okuduğu Latin Amerika'nın Yalnızlığı adlı metini sizlerle paylaşıyoruz.Antonio Pigafetta, Macellan’ın dünya çevresinde yaptığı ilk seyahate katılan Floransa’lı denizci, Amerika’nın...

Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Arjantinli sıradışı sanatçı Raul Lemesoff, insanlara kitabı sevdirmenin belkide hiç denenmemiş bir yolunu deniyor. Sanatçının çalışmasını derlediğimiz listemizde aşağılara doğru kaydıkça önyargılarınız yıkılacak.Dilerseniz sıradışı listemize...

Ataerkil bir toplumda 4 maddeyle kadınların giyimine göre takılan isimler

Ataerkil bir zihniyetin hakim olduğu dünyada tahakküm altındaki cins olan kadına da erkeklerin rol biçtiğini söylemek yanlış olmaz. Ne var ki hayatın her alanında...

Enpara Sigortasız, Kefilsiz, Masrafsız Kredi

Enpara.com, QNB Finansbank’a bağlı olarak kurulmuş olan şubesiz bankacılık platformudur. Bu platformun şubesiz bankacılık olmasının en büyük avantajı ise masrafsız olması ve şubeye gitmek zorunda kalmadan tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebiliyor olmasıdır. Enpara.com müşterisi olarak istediğiniz zaman vadesiz hesap açabilir, kredi kartı alabilir, kredi başvurusu yapabilir ya da vadeli hesap, günlük kazandıran hesap gibi avantajlardan faydalanabilirsiniz. Enpara, şubesiz bankacılık olduğu için müşterilerinden herhangi bir masraf almaz. Kredi faiz oranları oldukça düşüktür ve vadeli mevduat ya da altın hesabı gibi mevduat hesaplarının getirisi yüksektir. Enpara sigortasız, kefilsiz, masrafsız kredi ve başvurusu hakkında detaylı bili verelim;

Enpara sigortasız, kefilsiz, masrafsız kredi nedir?

Enpara.com, Türkiye’yi şubesiz bankacılık ile tanıştırmıştır ve şu anda Türkiye’nin en çok kullanılan platformlarından biridir. Sayısız avantajı olan bu platformun en çok kullanılan ürünü ise kredileridir. Enpara şubesiz, masrafsız, kefilsiz kredi banka müşterisi olan ya da olmayan herkese sunulmaktadır. Bu kredinin genel özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Enpara masrafsız kredi, tek kuruş masraf alınmadan sunulmaktadır. Bu krediden dosya masrafı ya da tahsis ücreti almaz.
 • Bu krediyi almak için banka şubelerine gitmenize gerek kalmaz.
 • Kredi başvurularınızı internet ya da cep şube üzerinden yapabilir ve anında ihtiyaç kredisi avantajından faydalanabilirsiniz.
 • Enpara, şubesiz bankacılık olduğu için müşterilerinden masraf almaz ve kredilerini düşük faizle sunmaktadır. Piyasadaki faiz oranlarının da altında olan bu avantajdan hemen faydalanabilirsiniz.
 • İhtiyacınız olan eğitim ya da tatil gibi masraflarınızı anıdan karşılayabileceğiniz bu krediye 1.000 liradan 60.000 liraya kadar başvur yapabilirsiniz.
 • Kredi vadenizi 3 aydan 60 aya kadar belirleme imkânınız bulunur.
 • Kredinizin taksitleri eşit olarak hesaplanır. Bu sayede herhangi bir sürprizle karşılaşmazsınız.
 • Bu krediye hafta sonu ya da mesai saatlerinin dışında başvuru yapabilir ve kredinizi beklemek zorunda kalmadan, hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Enpara masrafsız kredi kampanyasında, müşterilerden kefil ya da evrak gibi detaylar istenmez.
 • Bu kredinin faiz oranı vadeye ve tutara göre değişmekle birlikte %1,35’tir.

Enpara masrafsız kredi kampanyasının diğer banka kredilerinden farkı nedir?

Enpara, şube kullanmadığı için kira, personel gibi giderleri bulunmaz. Bu nedenle masraf etmez ve müşterilerinden de masraf istemez. Enpara masrafsız kredi kampanyasında, müşterilerden tek kuruş masraf alınmaz. Üstelik bu krediler düşük faizler ile sunulur. Ayrıca bu krediyi almak için şubeye gitmenize de gerek kalmaz.

Enpara masrafsız, kefilsiz kredi başvurusu nasıl yapılır, detayları nelerdir?

Enpara sigortasız, masrafsız, kefilsiz kredi avantajından faydalanabilmek için oturduğunuz yerden başvuru yapmanız yeterlidir. Banka müşterisi olun ya da olmayın, banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan kredinizi alabilirsiniz. Bu krediye nasıl başvuru yapabileceğinizi detaylı olarak açıklayalım;

Enpara masrafsız kredi başvurusu banka müşterisi olan kişiler tarafından nasıl yapılır?

Enpara.com müşterisiyseniz internet bankacılığını ya da cep şubeyi kullanarak kredi başvurularınızı hemen yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığını kullanmak için;
 • https://www.qnbfinansbank.enpara.com/ adresini ziyaret etmelisiniz.
 • Bu sayfanı sağ üst kısmında yer alan “internet şube” kısmın tıklayın. Karşınıza yeni bir ekran açılacaktır.
 • Bu ekranda yer alan müşteri numarası ya da kimlik numarası ve internet şifresi bilgilerinizi girin. Şifrenizi unuttuysanız bu kısımdan alabilirsiniz. Ardından giriş yapın.
 • Cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu da doğruladıktan sonra girişinizi gerçekleştirin.
 • Açılan ekranda üst kısmında yer alan “ürünler” bölümünden “krediler kısmına” tıklayın.
 • Karşınıza krediyle ilgili özet bilgi ekranı gelecektir. Bu ekranda yer alan “hemen başvur” kısmına tıklayın.
 • Karşınıza yeni açılan ekranda kredi vadesine göre faiz oranları listelenir. Kullanmak istediğiniz kredi vadesini ve kredi tutarını bu ekranda belirleyin ve “devam” kısmına tıklayın.
 • Yeni ekranda çalışma durumunuz, aylık geliriniz, eğitim durumunuz ve oturduğunuz evin kime ait olduğu gibi bilgiler istenir. Bu bilgileri girdikten ve altta yer alan onay kutusunu işaretledikten sonra “devam” kısmına tıklamanız gerekir.
 • Karşınıza açılan yeni ekranda ise başvuru onayı bilgileriniz yer alır. Bu ekrandaki bilgileri kontrol ettikten sora sağ alt kısımda bulunan “başvur” bölümüne tıklayabilirsiniz.
 • Başvurunuz hemen alınır ve dakikalar içinde değerlendirilir. Sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza ve eposta adresinize, başvuru sonucuz ile ilgili bilgiler gönderilir. Onaylanan kredinizi yine internet bankacılığını kullanarak hesabınıza aktarabilirsiniz.

Mobil bankacılığı kullanmak için;

Mobil bankacılık aracılığıyla başvuru yapabilmek için Enpara mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmelisiniz. Bunun için telefonlarınızın Google Play ya da Apple Store mağazalarına girerek Enpara yazmanız ve karşınıza çıkan uygulamayı ücretsiz olarak telefonunuza indirmeniz yeterlidir.

 • Uygulamayı indirdikten sora size verilmiş olan şifre ve kimlik numaranız ya da müşteri numaranız ile uygulamaya giriş yapmalısınız.
 • Sol en üst kısımda bulunan 3 çizgili kısımdan menüye gelebilirsiniz.
 • Krediler kısmına tıklayarak “başvur” dediğinizde, almak istediğiniz kredi tutarını gireceğiniz ekran gelir. Ardından 12, 24, 36, 48 ve 60 ay için bu tutara aylık ne kadar ödeyeceğiniz hesaplanır. Buradan, istediğiniz vadeyi seçerek başvuruya devam edebilirsiniz. Vade sayısını kendiniz belirlemek için “farklı bir taksit sayısı seçimi” kısmına tıklayın.
 • Seçmiş olduğunuz vade ve tutar için kredi faiz oranı, hayat sigortası primi, yıllık maliyet oranı ve hesabınıza geçecek olan net tutar ile ilgili bilgilendirme alırsınız. Bu bilgileri kontrol ettikten sonra en altta yer alan “Başvur” kısmına tıklayarak, hemen başvurunuzu gönderebilirsiniz.
 • Krediniz hemen değerlendirmeye alınır ve sonucu cep telefonunuza gönderilir.

Banka müşterisi olmayan kişiler için enpara masrafsız kredi başvurusu;

Enpara.Com ya da Finansbank müşterisi değilseniz, https://www.qnbfinansbank.enpara.com/krediler/ihtiyac-kredisi adresine tıklayarak başvurunuzu yapmanız gerekir. Bu adresten aynı zamanda kredi hesaplama yapabilir ya da krediyle ilgili detaylı bilgi de edinebilirsiniz. Bu başvuruyu nasıl yapabileceğinizi detaylı olarak açıklayalım;

 • Yukarıdaki adrese tıkladıktan sonra karşınıza, başvuru formu ekranı açılır. Bu ekranda yer alan kimlik numarası, cep telefonu ve doğum tarihi bilgilerinizi girmeniz gerekir.
 • “Devam” kısmına tıkladığınızda iş bilgilerinizi, ev adresinizi, aylık gelirinizi ve kişisel bilgilerinizi girmeniz gereken alanların yer aldığı sayfaya ulaşırsınız.
 • İstenilen tüm bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra istediğiniz kredi tutarını ve vadesini de belirlemelisiniz.
 • Gerekli olan onay kutucuklarını işaretledikten sonra “gönder” kısmına tıklayarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Kredinizin başvurusu hemen alınır başvurunuz onaylanırsa sizin istediğiniz bir tarih ve saatte, banka temsilcileri tarafından ziyaret edilirsiniz. Gerekli olan imzalar alındıktan ve hesabınız açıldıktan sonra krediniz aynı gün hesabınıza aktarılır.

Onaylanmış olan Enpara masrafsız kredimi nasıl kullanabilirim?

Enpara şubesiz, masrafsız, sigortasız kredi başvurusu yatuktan ve başvurunuz onaylandıktan sonra kredinizi almanız oldukça kolaydır. Banka müşterisi olan kişiler başvurularını yaptıktan sonra krediler onaylandığında, internet ya da cep şubesinden yeniden giriş yaparak ekrana gelecek olan sözleşme ve ödeme planı formlarını onaylamalıdırlar. Onaylama işlemi bittikten sonra krediniz, vadesiz hesabınıza hemen aktarılır. Üstelik kefil, teminat, imza ya da masraf alınmaz.

Enpara müşterisi olmayan kişiler de web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurduktan ve başvuruları onaylandıktan sonra, kısa bir süre içinde banka temsilcileri tarafından adreslerinde ziyaret edilirler. Bu ziyaret sırasında Enpara.com müşterisi olmanız sağlanır. Aynı gün içinde cep şubesini ya da internet şubesini kullanarak gerekli onayları verdikten sonra, kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.


Bunları kaçırmayın

Gabriel García Márquez Nobel Konuşması: Latin Amerika’nın Yalnızlığı

Gabriel García Márquez'in Nobel Konuşmasında okuduğu Latin Amerika'nın Yalnızlığı adlı metini sizlerle paylaşıyoruz.Antonio Pigafetta, Macellan’ın dünya çevresinde yaptığı ilk seyahate katılan Floransa’lı denizci, Amerika’nın...

Üretim ve Tüketim üzerine bir film

Gıda üretimi ve tüketiminin bugünkü halini gösteren çok etkileyici bir kısa belgesel. Samsara film şirketinin Mark Magidson yapımcılığında gerçekleştirdiği 102 dakikalık filmin 6 dakikalık bir...

Edebiyatın karanlık kahini: Aldous Huxley

Bütün zamanlarda raslayabileceğimiz, zamanını aşmış, hatta zaman hakkında öngörüde bulunmuş ve bu öngörüleri gerçekleşmiş insanlar vardır. Bu gün sizler için Aldous Huxley'in hayatından sahneleri...

Tomris Uyar ve aşıkları

Sizce en kıskanılan, çoğu kişinin yerinde olmak istediği kadın kim? Öyle bir kadın var ki en güzel isimler, en güzel eserlerini onun için yazdı.O...

Son haberler

Caz piyanist Ellis Marsalis Jr. koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

New Orleans cazının efsane isimlerinden Ellis Marsalis Jr., yeni tip koronavirüs kaynaklı zatürre sebebiyle hayatını kaybetti. Ünlü piyanist, 85 yaşındaydı. Ellis Marsalis III, AP‘ye yaptığı...

Medya ve reklama yapılan yatırım 2019’da 11 milyar lirayı geçti

Türkiye’de Tahmini Medya ve Reklam Yatırımları 2019 Yılı Raporu yayımlandı. Rapora göre; Türkiye’de toplam medya ve reklam yatımları, bir önceki yıla göre yüzde...

Çetin Ünsalan Yazdı: Ekonomi Kurulu talebi

Virüs etkisiyle dünya ticaretinde ortaya çıkan manzara, halen ihracat yapmaya çalışan bir yaklaşımla ters orantılı sinyalleri beraberinde getiriyor. Özellikle piyasanın donuklaştığı bu dönemin...

Murat Yetkin: İstanbul salgın üssüne dönerken Erdoğan neyi bekliyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 1 Nisan’daki sözleri büyüyen tehlikeyi gözlerimiz önüne bütün açıklığıyla serdi aslında. Bir gün önce, 31 Mart’ta 36 olarak açıklanan...

Davutoğlu: Devlet yardım toplamaz, yardım eder; evi yakan krizi görmemeye başladıysanız sosyal patlamalardan hepimizin endişe etmesi lazım

  Gelecek Partisi Başkanı Ahmet Davutoğlu T24’ten  Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtladı: Korkar konuşmazsak Türkiye otoriterleşmeye gider   “Türkiye için Cumhurbaşkanlığı makamı ile parti genel başkanlığının bir...