‘Epik bir görsel şölen’: ‘Gölge Savaşçı’ gösterimde

0


Bu hafta ikisi yerli, beşi yabancı, yedi film gösterime giriyor.

“Kırmızı Fenerler”, “Parlayan Hançerler”, “Çin Seddi” adlı filmleriyle tanınan Çinli yönetmen Zhang Yimou’nun imzasını taşıyan “Gölge Savaşçı” adlı filmin başrollerini Chao Deng, Li Sun, Ryan Zheng ile Qianyuan Wang paylaşıyor.

Eleştirmenlerden övgü toplayan film, “yönetmenin şimdiye kadar çekmiş olduğu en iyi film” olarak niteleniyor.

Çin ve Uzakdoğu’ya emsalsiz görselleri, aksiyonu ve güzel duyu dövüş sanatı koreografisiyle dikkat çeken filmimizde iki hanedanın iktidar mücadelesine odaklanılıyor. Pei hanedanlığında Komutan Yu, hem içerinden hem de dışarıdan gelen tehditlerle karşı karşıyadır. Kendini korumak için yerine bir “gölge savaşçı” geçiren komutan, hem düşmanlarını hem de kralı kandırmayı amaçlar. Komutan, adeta takıntı haline getirmiş olduğu rakip krallığı ele geçirmek için eşi görülmemiş bir hücum gerçekleştirecektir.

‘Temizlikçi’

Jon Knautz’un yönetmen koltuğunda oturmuş olduğu “Temizlikçi” adlı filmin başrollerini Elizabeth Sandy ile Alexis Kendra paylaşıyor. Onlara Stelio Savante ile Rachel Alig birlikte rol alıyor.

Sevgiye bağımlı bir karı olan Alice, kendisini, adam arkadaşıyla olan ilişkisinden uzaklaştırmaya çalışır. Zor bir süreç geçiren Alice, evine temizlik halletmeye gelen Shelly ile tanışır. Alice, yüzünde bir kaza sonucu yanık izleri kalan Shelly ile yakınlaşmaya adım atar. Sadece iki kadının arkadaşlığı Alice’in yaşamını bütünüyle değiştirecektir.

‘Yuva’

2017 yapımı ilk uzun metrajlı filmi “Körfez” ile adından söz ettiren Emre Yeksan’ın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği yeni vizyona giren filmi “Yuva”, ilkgösterimini Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirmiş oldu.

Kutay Sandıkçı, Eray Cezayirlioğlu, İmren Şengel ile Okan Bozkuş’un rol almış olduğu filmin çekimleri İğneada’da yapılmış oldu.

Filmimizde, kent yaşamını geride bırakarak ormanda kendine münzevi bir yaşam kuran Veysel’in hikâyesi anlatılıyor. Ormanda yaşamayı seçen Veysel’in kalmış olduğu arazi satılır. Kardeşi Hasan, artık duracak bir yeri olmayan Veysel’e şehre geri dönmeyi teklif etse de netice alamaz. İki kardeşin birbiriyle yüzleşeceği ve hayatlarını sorgulayacağı bu sürece tabiat da müdahil olur.

‘Büyülü Oyuncaklar’

Gray Wing’in yönetmenliğini üstlendiği “Büyülü Oyuncaklar” adlı animasyonun seslendirme ekibinde Shi Lei, Yuan Zeyu ile Guanlin Ji içeriyor.

Filmimizde, oyuncak Nathan ile robot arkadaşı Timbeot’un maceraları anlatılıyor. Su ile temas ettiğinde rengi değişecek şekilde tasarlanan fakat bu işlevini yerine getiremeyen bir oyuncak olan Nathan, niçin su ile temas etmeden renk değiştiremediğine anlam veremez. Nathan, yeni tanıştığı robot arkadaşı Timbeot ile bu probleminin yanıtını bulmak için serüven dolu bir yolculuğa çıkar.

‘Pokemon Dedektif Pikachu’

Rob Letterman’ın yönetmenliğinde çekilen “Pokemon Dedektif Pikachu” adlı animasyon filmimizde Pokemon Pikachu karakterini Ryan Reynolds seslendiriyor. Filmimizde Justice Smith, Kathryn Newton ile Ken Watanabe rol alıyor.

Hususi dedektif Harry Goodman, gizemli bir halde kaybolur. Dedektifin oğlu Tim, babasının eski Pokemon ortağı dedektif Pikachu ile neler bulunduğunu öğrenmek için kolları sıvar.

‘Adaletsiz’

S. Craig Zahler’in yönetmenliğini üstlendiği “Adaletsiz” adlı filmin başrollerini Mel Gibson ile Vince Vaughn paylaşıyor. Filmimizde Don Johnson, Fennifer Carpenter ve Tory Kittles de rol alıyor.

Hakkaniyet ve kabahat kavramlarının işlediği filmimizde, bir zanlıya uyguladıkları sertlik görüntülerinin gün yüzüne çıkmasıyla açığa alınan iki polis memurunun hikâyesi anlatılıyor. Brett Ridgeman ile ortağı Anthony Lurasetti, adaleti sağlamak için gerekirse şiddete de başvuran iki polis memurudur. Bir zanlıya uyguladıkları sertlik dolu görüntülerin açığa çıkmasıyla kariyerleri tehlikeye giren ikili, hak ettikleri tazminatı elde etmek için karanlık yer altı yaşamına adım atar.

‘Kulyas: Lanetin Bedeli’

Yunus Şevik’in yönettiği “Kulyas: Lanetin Bedeli” adlı filmimizde Halil Kumova, Kübra Kılınçkaya, Nurdan Paksoy ve Emre Kılın rol alıyor.

Film, Boxoffice Türkiye’nin verilerine bakılırsa 185 lokasyonda gösterime girdi.

Kulyas kabilesindeki cinler, Potifar adlı bir büyücü tarafınca hapsedilmiştir. Yüzyıllardır hapis kalan cinler, nefsine yenik düşen bir insan tarafınca özgür bırakılır. Olayların yaşandığı köye bir fotoğraf çekmeye gelen dört genç, intikam yemini etmiş cinlerin gazabıyla karşılaşacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here