Erdoğan: Kobani’yle Türkiye’nin ne ilgisi var!

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de yaptığı konuşmalarda Kobani konusunda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Kobani’yle Türkiye’nin ne alakası var? İstanbul’un Ankara’nın ne alakası var? Siirt’in Diyarbakır’ın ne alakası var?” dedi.

 

Daha ne istiyorsunuz

 

Kobani diyerek Türkiye’deki güven ortamına… Kobani’yle Türkiye’nin ne alakası var? İstanbul’un Ankara’nın ne alakası var? Siirt’in Diyarbakır’ın ne alakası var? Kobani’deki 200 bin kardeşimiz sığınmak istedi de içeri mi almadık? Daha ne istiyorsunuz ya?

 

Tek dertleri karıştırmak

Ama Suriye Irak’a girmek için tezkere müracaatında bulunan hükümete parlamentoda destek vermeyeceksin, bir tanesi de diyecek ki ‘sadece Kobani için bir tezkere hazırlayalım’ al birini vur diğerine, hiç bunların birbirinden farkı yok. İnanın bunların millet diye bayrak diye devlet diye bir derdi yok. Bunların tek derdi var, karıştırmak.

 

 

Kobani ile Ankara İstanbul’un ne alakası var

Neymiş Kobani… Kobani’yle Erciş’in Hakkari’nin Muş’un ne alakası var. Kobani’yle İstanbul’un Ankara’nın ne alakası var?

 

Dersini vermiyecek miyiz

Dert başka. Patnos’ta belediye binasını yaktılar. Belediye binası senin neyini rahatsız etti ya? Yahu bindiğiniz otobüsleri yakıyorsunuz ya. Kürt vatandaşlarımın araçlarını yakıyorsunuz ya. Ey benim Kürt kardeşlerim hâlâ bu adamlara dersini vermeyecek misin?

 

Fakat sesleniyorum. Verseniz de vermeseniz de biz devlet olarak bu vatan topraklarını asla bu teröristlere yar etmeyiz.

 

Esed’le kolkola olan parti var

Ama bakın burada Rize’de hem sizlerin hem de aziz milletimizin dikkatlerini bir noktaya çekmek istiyorum. Olayların arkasında kimlerin olduğuna lütfen dikkat edin. Bu olayların arkasında sadece PKK yok. Sadece bölücü terör örgütü PKK’nın gölgesinde siyaset yapan parti yok. Bu olayların arkasında Türkiye’de her türlü kaosun içinde yer alan çevreler var. Suriye’nin eli kanlı zalim Esed rejimi de var. Bunlara yol arkadaşlığı yapıyorlar. Esed rejimiyle kol kola olan, el ele olan Türkiye’deki malum siyasi parti de var. Günlerdir terör örgütüyle aynı çizgide yayın yapan, methiyeler düzen sorumsuz bazı medya kuruluşları, bazı kalemler de bunun içinde.

 

Hiç bir örgüte destek vermedik

Ne dediler? Türkiye IŞİD’e yardım ediyor dediler. Kardeşlerim Türkiye Cumhuriyeti gerek başbakan olduğum dönemde gerekse şu andaki başbakan ve hükümetimiz bugüne kadar hiçbir terör örgütüne en ufak bir bu tür destek asla vermemiştir. bu tür iftirayı yapanlar hükümetimize devletimize, çok açık ve sert konuşuyorum alçaktır. Bunlar vatan hainidir. Bu kadar açık konuşuyorum.

 

İspat edemiyorsa alçaktır

Hukukta bir kaide var. İddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir. Kim hangi iddiayı ortaya atıyorsa, ispatla mükelleftir. İspat edemiyorsa alçaktır haindir.

Kaynak: Radikal

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here