Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Erdoğan’ın AKsaray’ı kaçak!

Tüm Haberler 25 Ekim, 13:31'de eklendi

Atatürk Orman Çiftliği’ne yapılan “AK SARAY”ın oturma izninin olmadığı ortaya çıktı. Bu durum Ankara Büyükşehir Belediyesine soruldu: Belediye “bize değil Başbakanlık’a sorun” yanıtı verdi!

 

Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinde inşaatı devam eden yeni Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi, iskan tartışmasına sahne oldu.
Milliyet’in haberine göre; Mimarlar Odası, iskan vermeye yetkili olan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bilgi edinme kanunu çerçevesinde resmi yazıyla binanın Cumhurbaşkanlığı olarak kullanılması sürecinde iskan (oturma izni) belgesi verilip verilmediğini sordu.
Başbakanlığa sorun!
Ankara Büyükşehir Belediyesi ise “Bize değil, Başbakanlık’ın ilgili birimlerine sorun” yanıtını verdi. Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:
“Kaçak sarayın oturma izni olmadığı ortaya çıktı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, iskan konusunda, ‘Biz bilmiyoruz, Başbakanlık’a sorun’ diyor. Belediye başkanlığını Başbakanlık mı yapıyor?
“Gökçek istifa etsin!”
O zaman Melih Gökçek görevinden istifa etsin. Türkiye’nin tartışmalara, eylemlere, protestolara konu olmuş Kaçak binası ile ilgili, ‘Başbakanlık’a sorun’ deniliyorsa, orada yerel yönetim diye bir şey kalmamıştır. İskan verilip verilmediğini bile söyleyemiyorlar, bilgi vermekten neden korkuluyor? Varsa bir belge dava yoluyla elbet elde edeceğiz ve sonra da kaçak yapıya iskan verdilerse haklarında suç duyurusunda bulunacağız. AOÇ mücadelesi, müspet sonuç alana kadar devam edecek.”
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.