Erdoğan’ın Amerika keşfi!

0

I. Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi Kapanış Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Amerika’yı Kristof Kolomb’un değil, müslümanların keşfettiğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “I. Latin Amerika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi Kapanış Toplantısı”nda konuştu.

Erdoğan, “Halep’i neden konuşmuyoruz da Kobani? Mesele başka, dert başka. Üst akıl başka hesapların içinde. Bunun üzerinde durmamız gerekiyor. Sinsice planlar yapılıyor. Bu planların üzerinde durmamız gerekiyor. Kobani için dünyayı ayağa kaldıranların Halep için zerre kadar kaygı duymadıklarını görüyoruz. Söz konusu Müslüman olunca hukuk ortadan kalkıyor, demokrasi ortadan kalkıyor, evrensel değerler, Avrupa değerleri, Batılı değerler, insani, vicdani değerler ortadan kalkıyor” dedi.

Erdoğan, “Barışın dinini, İslam’ı, kendi kirli terör örgütlerine cinayet şebekelerine isim olarak verenlerin, İslam’ın hizmetinde olduklarını, Kur’an ve Sünnetin yolunda olduklarını kim söyleyebilir? Başka ülkelerin ve odakların çıkarları adına vatanlarına ve Müslümanlara ihanet edenlerin, İslam’a hürmet içinde olduklarını, hizmet gönüllüsü olduklarını kim iddia edebilir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Amerika kıtasını Kristof Kolomb’un değil, Müslümanların keşfettiğini de iddia ederek “Kristof Kolomb anılarında, Amerika kıtasında dağın tepesinde gördüğü bir camiden bahseder. Kristof Kolomb’un bahsettiği Küba’daki o dağın tepesine bir cami yakışır” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here