Eric Burdon & THE ANIMALS ilk kez İstanbul’da konser verecek

0


“House of the Rising Son”, “Baby Let Me Take You Home”, “I’m Crying” adlı şarkılarıyla tanınan İngiliz rock grubu THE ANIMALS, kurucusu ve solisti Eric Burdon’la ilk kez İstanbul’da konser verecek. Yapı Kredi’nin 75. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenecek olan konser, 20 Haziran Perşembe günü saat 21.00’de, İstanbul’daki Volkswagen Arena’da gerçekleşecek.

Eric Burdon & THE ANIMALS, rock müzik tarihinin en mühim ve kuvvetli seslerinden önde gelen Rock and Roll Hall of Fame üyesi Eric Burdon önderliğinde çıkmış olduğu Avrupa Turnesi’ne İstanbul’u da ekledi.

Konser biletleri, 16 Nisan’da Biletix’ten satışa sunulacak.

Eric Burdon & THE ANIMALS hakkında:

The Beatles, The Rolling Stones, The Who ve The Kinks şeklinde adların öncülüğünde tüm dünyayı tesiri altına alan 60’ların İngiliz rock müziği akımında Eric Burdon, grubu THE ANIMALS ile mühim bir yer edindi.

1962 senesinde Newcastle’da kurulan THE ANIMALS’ın kökleri, 1959’da kurulmuş olan Alan Prime Combo adlı gruba dayanıyordu.

THE ANIMALS’ın ürettiği müzik, başta ABD’nın mühim Rock’n Roll müzisyenlerinden Chuck Berry ve Bo Diddley olmak suretiyle oldukca sayıda müzisyenin ürettiği “Rhytm & Blues”a örnekleniyordu.

Eric Burdon, grubun adını 1967 senesinde Eric Burdon & THE ANIMALS olarak değiştirdi.

Burdon, Rolling Stone tarafınca 2008 senesinde hazırlanan “Müzik Tarihinin En İyi 100 Sesi” sıralamasında yer aldı.

“The House of the Rising Sun”, “Baby Let Me Take You Home”, “I’m Crying”, “Boom Boom”, “Don’t Let Me Be Misunderstood”, “Bring It On Home to Me”, “We Gotta Get out of This Place”, “It’s My Life”, “Don’t Bring Me Down”, “See See Rider”, “Monterey” ve “Sky Pilot” şeklinde rock müzik tarihe yön vermiş olan şarkıları seslendirdi.

Bon Jovi ve Ringo Starr şeklinde isimlerle şarkılar kaydetti ve çeşitli performanslar sergiledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here