Ermeni kasabası Keseb hedefte!

0
Ermeni kasabası Keseb hedefte!
Ermeni kasabası Keseb hedefte!

Nüfusunun çoğunluğu Ermenilerden oluşan Suriye’nin kuzeybatısındaki Keseb kasabasına El Kaide’nin Suriye kolu olarak bilinen el Nusra Cephesi’nin öncülüğündeki cihatçı gruplar saldırıyor.

 

El Kaide’nin Suriye kolu el Nusra Cephesi’nin öncülüğündeki cihatçı gruplar, nüfusunun çoğunluğu Ermenilerden oluşan Suriye’nin kuzeybatısındaki Keseb kasabasına saldırıyor.

2 gün önce Leghi Jur kontrol noktasına yönelik füzeli saldırı gerçekleştirildiği bunun ardından çok sayıda kasaba sakininin güvenlik amacıyla Lazkiye’ye geçtiği bildirildi.

Keseb, 2014 Mart ayında da Nusra, İslami Cephe, ÖSO gibi gruplara mensup binlerce militanın ortak saldırısına uğramıştı. Türkiye sınırındaki kasabaya yönelik saldırıya, Türkiye’nin de destek verdiği iddia edilmişti. Saldırı esnasında, Türkiye’nin sınır aracılığıyla militanlara lojistik ve askeri destek sağladığı öne sürülmüş, Türkiye, Suriye’nin bir uçağını sınır ihlali yaptığı iddiasıyla düşürmüştü.

Ermenice yayın yapan Yerakouyn.com, Keseblilerin kasabalarına yeniden dönüp, evlerini ve kiliselerini onardıktan sonra bir kez daha tehdit altında olduğuna dikkat çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here