Eşcinsellerin cami ziyaretine iptal!

0

24 Kasım tarihinde Berlin’de bir camiide düzenlenmesi planlanan “İslam ve Homofobi” paneli, bazı medya kuruluşlarında yer alan homofobik haberlerin ardından ileri bir tarihe ertelendi.

 
Almanya’nın başkenti Berlin’de Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı Şehitlik Camii’nde 24 Kasım günü yapılması planlanan “İslam ve Homofobi” başlıklı panel, Türkiye’de yapılan homofobik haberlerin ardından ileri bir tarihe ertelendi.
Kaos GL’nin haberine göre; Völklinger Kreis e.V., Leadership Berlin ve Almanya Lezbiyen Gey Federasyonu (LSVD) adlı eşcinsel örgütleri, “Diğerleriyle Karşılaş” adı etkinlikler kapsamında 24 Kasım’da cami ziyareti ve panel düzenlemeyi planlanıyordu.
Almanya’da Müslümanlar ve eşcinsellerin maruz kaldığı ayrımcılıkların ele alınacağı panel, Türkiye’deki medya kuruluşlarında yer alan homofobik haberlerin ardından ileri bir tarihe ertelenmek zorunda kaldı.
Şehitlik Camisi’ndeki panel, Yeni Akit Gazetesi tarafından “skandal karar” olarak hedef gösterilmiş; Takvim Gazetesi de etkinliğe katılacak eşcinselleri “sapkın” olarak adlandırmıştı.
Leadership Berlin, daha önce de “Saygı Duymak için Tanış” projesi kapsamında bir haham ve bir imamla okul ziyaretlerinde bulunmuş, farklı dinlerin nefret ve ayrımcılık olmadan bir arada yaşayabileceği mesajını vermişti.

 

İMC

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here