Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Facebook, hangi kullanıcıların hesaplarını engelleyeceğini açıkladı

Teknoloji 20 Mayıs, 14:36'de eklendi


Feysbuk, hangi kullananların hesaplarını engelleyeceğini deklare etti. Feysbuk tarafınca meydana getirilen açıklamada, engellemelerin daha fazlaca canlı gösterim üstünden gerçekleştirileceği ifade edildi.

Yeni Zelanda’daki cami saldırısını gerçekleştiren kişinin Feysbuk üstünden canlı gösterim yapması, şirketi fazladan önlemler almaya zorladı.

Yeni Zelanda’da meydana gelen Cami saldırısında 9 şahıs ölmüştü. Feysbuk, bu kadar büyük bir saldırının tekrar gerçekleşmemesi için canlı yayınlarda sertlik tespit ederse kullanıcıyı kısa süreliğine engelliyor.

Firmanın ne kadarlık bir engelleme yapacağı ise, tamamen canlı gösterim meydana getirilen videoya bağlı. Eğer bu canlı gösterim ihlali uzun süre devam etmişse alınan engelleme cezası da artacak. Cornell ve Kaliforniya Üniversiteleri Ile antak kalma elde eden Feysbuk, bu video analizleri için suni zeka kullanacak.

Canlı yayınlarda kullanılan görüntülerin sertlik içerikli olup olmadığını saptamak son aşama zor. Sadece Feysbuk uygulamasında, daha evvel hazır olarak yerleştirilmiş suni zekalı yazılımlar bu sertlik içeriklerini evvel görebiliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.