Ana SayfaHaberlerTeknolojiFacebook ‘zararlı kullanıcıları’ yasaklıyor

Facebook ‘zararlı kullanıcıları’ yasaklıyor

[ad_1]

Feysbuk, ‘zararı dokunan kullanıcı’ diye tanımladığı tanınmış figürlerin ve aktivistlerin platformu kullanmasını yasaklıyor

BBC Türkçe’de yer edinen habere bakılırsa Feysbuk, InfoWars adlı aşırı sağ komploların yer almış olduğu web sitesinin sahibi Alex Jones, İngiltere editörü Paul Joseph Watson ve gene aşırı sağ görüşlere yer veren Breitbart adlı eski haber sitesinin editörü Milo Yiannopoulos’u, nefret söylemlerinden dolayı yasakladı.

İslam Milleti adlı siyasal hareketin lideri Louis Farrakhan da, anti-semitizm yapmış olduğu nedeni öne sürülerek yasaklanacak.

‘Ilkin Britanya’ benzer biçimde İslam karşıtı gruplar da yasaklandı.

Feysbuk’un sahibi olduğu Instagram da aynı yasakları uygulayacak.

Şirket, yapmış olduğu açıklamada “İdeolojisi ne olursa olsun şiddetle ilişkisi olan ve nefret söylemini yürüyerek şahıs ve oluşumları hep yasaklamıştık. Potansiyel ihlallerin değerlendirilme süreci kapsamlı şekilde aşama kaydediyor. Bu süreç bugün bu hesapları yasaklamamıza yol açtı.”

Toplumsal medyada oldukca fazla takip edeni olan, beyazların üstünlüğü korumak için çaba sarfeden Paul Nehlen ve İslam karşıtı söylemleriyle malum Laura Loomer da yasaklanan adların içinde.

Loomer daha ilkin Twitter tarafınca da yasaklanmış, kasım ayında New York’taki Twitter binasına kendisini kelepçeleyerek sonucu protesto etmişti.

Feysbuk, yasakları uygulamadan ilkin kullanıcıları uyarıyor ve böylece yasaklanacak şahıs ya da gruplar, takipçilerini evvel değişik platformlara yönlendirebiliyor.

Feysbuk’un bu uygulaması eleştiri aldı.

Mesela Yiannopoulos, Instagram’daki takipçilerine yasak uygulamaya girmeden derhal ilkin “Lütfen e-mail listeme kaydolun” mesajı gönderdi.

Feysbuk, yapmış olduğu açıklamada, yasaklanan şahıs ve grupların içinde olduğu malum sayfalara da izin vermeyeceğini, bu kişilerin katılacağı organizasyonlara da kendi platformunda yer vermeyeceğini deklare etti.

[ad_2]

Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

25 maddede #ÖSYM’nin sınavdan çıkan öğrenciyle imtihanı

İlkokul sıralarında başlayan sınav maratonu bitmek bilmiyor. Üniversiteye girişte ilk aşama olan...

En iyi kişisel gelişim filmleri

Kişisel gelişim filmleri son yıllarda artmaya başladı, bunun sebebi ise kuşkusuz...

Avrupa Yakası ve Yalan Dünya dizilerinin karakterleri hangi partiye oy verdi

Avrupa Yakası ve Yalan Dünya gibi dizilere imza atan senarist ve...

Tarihten günümüze kalan ‘İstanbul Fotoğrafları’

İşte tarihten günümüze kadar gelen arşivlerden dijital ortama aktarılmış İstanbul fotoğrafları!     12567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041 42PressHaber.com  

Tartışı-Yorum

Rütbelerin Er’leri

Rıza Yalçın Koçak ‘Türk halkı sessiz kalarak onayladığı bu savaşın mağduru olmaya mahkumdur.’ (TAK-Haziran 2016)Erleri çekin rütbeliler gelsin! Erleri çekmeyecek rütbeliler ordusu. Ere göre tanımlı omuzlardaki apoletler. Kaç erin başı olduğunu bildiriyor unvanlar. Erlerle tanımlayıp erlerle var ediyorlar kendilerini. Erleri çekin rütbeliler gelsin çığlığını bir iyi niyet olarak okumak gerekiyor en başta....

Ahlâksız modernite – Hamdi Şekeroğlu yazdı

“Her yeni güne acı haberlerle uyanan, gazete manşetleri kan kırmızısı ile tektipleştirilen, acı, terör, tecavüz ve cana kıyma sıradan eşik-altı haberler olarak adledilen daha da kötüsü bütün bu olup bitenleri hazmedip “düşünce fakiri” olmayı seçen kitlelerle dolu olan Türkiye’de yazacak bir bu mu kaldı kardeşim?” diyebilirsiniz. Dünya tarihinde...

Ölümü öldürmek, sonsuz bir umudun baharıdır…

“Evîn Biharek e…”* - Arjen Arî Bir acılar sarmalıdır sancı, zamanın derinliklerinde gezinen ve hayatın kıyılarına vurur hafızalarının unutulmayacak sesleri. “Lal bû zimanê xwezayê, Girî herikî, jan bû banî” (“Dilsizdi doğanın dili, gözyaşı aktı, acı köprü oldu…”) dizeleri ile anlatıyor şair Semra Çelebî, ‘Birîn’ adlı şiir kitabında, gerçeğin...