Fazıl Say Bingöl’e tepkili!

0

Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a konuşan Vizyon ünlüsü Yavuz Bingöl’ün, Tayyip Erdoğan’ın 14 yaşında vurulup 15 yaşında 16 kiloda yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan’ı yuhalatmasını ‘insani bir tepki’ olarak yorumlamasına tepkiler artarak sürüyor.

 

Neden unuttuk insanlığımızı?

Piyanist Fazıl Say da sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada Bingöl’ün sözlerine “Berkin Elvan vurulduktan aylar sonra öldüğünde 16 kiloya düşmüş bir çocuk idi. Birazcık insani duyguları olan birisi – hele bir sanatçı- bu cümleleri kuramazdı. Ne oldu bize Türkiye? Neden unuttuk insanlığımızı ? Ne oldu da bu kadar kirlendik? Ne oldu? Ne yaptılar bize?” diyerek tepki gösterdi.

Bravo o size!

Dün de İstanbul Senfonisi eserinin Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yıllık programından kaldırıldığı bilgisini paylaşan Say, “AKP Kültür bakanlığını bu sansür vesilesi ile, bu derece küçüldükleri ve Türkiye’yi küçülttükleri için tebrik ediyorum” demişti. Say, “Bravo Yavuz Bingöl. Bravo Gürer Aykal.. Bravo hepinize. Türkiye sizinle gurur duyuyor !!!!!!!” diyerek hükümetin sanatçılarına da tepki göstermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here