Felsefeci Prof. Dr. İoanna Kuçuradi YKKS’de

0


Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın (YKKSY) bu haftaki etkinlik programında 17 Nisan Çarşamba Bilim Akademisi Konferansları’nda etik ve terbiye, 18 Nisan Perşembe Geleneksel Sanatlar Konuşmaları’nda koleksiyonculuk ve sanat piyasası, 19 Nisan Cuma Beşiktaş Metro İstasyonu Arkeolojik Kazıları konuşulacak.

YKY Beyoğlu Kitabevi bu hafta ozan Elif Sofya’yı konuk ediyor. Sofya, 19 Nisan Cuma günü okuyucularıyla buluşup, kitaplarını imzalayacak.  20 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan “Harf’ten ve Nota’dan” dizisinde ise Çiçeklerin Dili dinletisi var.

PROF. KUÇURADİ ETİK VE AHLAKI KONUŞACAK

Bilim Akademisi Derneği tarafınca, Yapı Kredi Kültür Sanat’ın ev sahipliğinde düzenlenen “Bilim Akademisi Konferansları”na bu ay felsefeci Prof. Dr. İoanna Kuçuradi konuk oluyor. Etik/terbiye değerlerinin ele alınacağı konferansta Kuçuradi, sık sık “terbiye”, “etik”, “değerler” benzer biçimde sözcükleri kullanarak yaptığımız değerlendirmelerin problemlerine ışık tutacak. Etkinlik 17 Nisan Çarşamba günü saat: 18:30’da Loca’da gerçekleştirilecek.

Portakal Sanat ve Kültür Evi’nin sahibi Raffi Portakal ve koleksiyoncu Murat Kılıç, 18 Nisan Perşembe günü saat: 18:30’da Loca’da geleneksel sanatları odaklarına alarak koleksiyonculuğu ve sanat piyasasını anlatacaklar. Geleneksel sanatlar koleksiyonculuğunun bugünkü durumu, gereksinimleri ve sorunlarının üstünde duracaklar. Koleksiyonculuğa adım atmak isteyenlere ipuçları verecekler. Geleneksel Sanatlar Konuşmaları, Yapı Kredi Kültür Sanat ve Geleneksel Sanatlar Derneği’nin işbirliğinde düzenleniyor.

ARKEOLOJİ KONFERANSI

Beşiktaş Metro İstasyonu Arkeolojik Kazıları’nda ortaya çıkan ve günümüzden ortalama 5500 yıl öncesine tarihlenen kurgan tipi mezarlar, arkeoloji dünyasında büyük coşku yarattı. Zira bu gömüt tipi MÖ 4. binyılın ortası ile 2. binyılın sonundaki erken göç yollarına ilişkin mühim bilgiler veriyordu. İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü Rahmi Asal, 19 Nisan Cuma günü saat: 18:30’da Loca’da yapılacak olan Beşiktaş Arkeoloji Kazıları – Kurganların Anlattığı Bir Göç Hikayesi konferansında bu kazılarda elde edilmiş arkeolojik buluntuları değerlendirerek Tunç Çağı’ndan günümüze uzanan tarih kesitini ele alacak.

ÇİÇEK ŞARKILARIYLA BAHAR KUTLANACAK

Yapı Kredi Kültür Sanat, baharın gelişini “çiçek şarkıları”yla kutluyor. 20 Nisan Cumartesi günü saat: 17:00’da Loca’da yapılacak olan “Harf’ten ve Nota’dan” dizisinin Çiçeklerin Dili dinletisinde izleyici Nedim’in, Ahmet Hâşim’in güftelerini, Arif Sami Toker’in, Münir Nureddin Selçuk’un bestelerini dinlerken, binbir renkli bir çiçek bahçesinde gezinti meydana getirecek.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here