Fenerbahçe, ‘sorusuz basın toplantısı’na açıklık getirdi: Ersun Yanal yorgundu

0


Fenerbahçe, teknik direktör Ersun Yanal’ın basın toplantısında sual almaması sebebiyle gazeteciler tarafınca protesto edilmesinin arkasından, hafta içinde antrenmanda söyleşi toplantısı sonucu alındığını deklare etti.

Fotoğraf: DHA (Arşiv)

Yanal, dün akşam Kadıköy’de Fenerbahçe’nin Trabzonspor’la 1-1 berabere kalmış olduğu maçın arkasından rutin olarak düzenlenen basın toplantısında sual almamış, bazı muhabirler de bu tutumu protesto ederek toplantının yapıldığı salondan ayrılmıştı.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu, Twitter’dan yayınladığı açıklamasında, Yanal’la maçtan ilkin basın toplantısını görüştüğünü, teknik insanın maçın gerginliği ve fazladan yorgunluğu bulunduğunu söylediğini aktardı.

“Beraberce sual alınmaması ve hafta içi basına açık idmanda söyleşi toplantısı gerçekleştirilmesi kararını aldık” ifadelerini kullanan Fenerbahçeli yönetici, eleştirilmesi gerekenin kendisi bulunduğunu kaydetti.

“Bazı basın mensuplarına bir çift lafım var” diyen Sipahioğlu, şöyleki devam etti: “Ilk olarak samimi şekilde eleştirilerini dile getiren tüm basın mensuplarına devamlı saygımız sonsuz. Sadece her insana hatırlatmak gerekir ki, daha ilkin devletimizde de camiamızda da onlarca kez sual alınmayan basın toplantıları gerçekleşti. Bu durum ne ilk ne de son kez yaşandı.

Bununla beraber; geçmişte bazı teknik direktörlerin basına karşı hakarete kadar varan eylemlerine dahi, tabiri caizse ‘GIK’ diyemeyenlerin yada ilişkilerinden dolayı demeyenlerin, söz mevzusu Fenerbahçe olduğunda, hocamızı bu şekilde eleştirmeleri tek kelimeyle haysiyetsizliktir.

Ne yazık ki, spor medyamızda ‘yansız spor adamı’ şeklinde gözükmeye çalışıp da, bazı odakların kanaat önderi ve tetikçisi olarak kamuoyuna yön vermeye çalışan çirkin bir sistem mevcuttur. Fenerbahçe Spor Kulübü, hangi söylemlerin ne amaçlarla gerçekleştirildiğinin farkındadır.”

Sipahioğlu, Yanal’ın cevaplamaktan kaçtığı hiçbir mevzu bulunmadığını belirterek teknik insanın sürem sonunda teknik ve detaylı analizleri kamuoyuyla paylaşarak birçok mevzuyu aydınlatacağını dile getirdi.

Fenerbahçe teknik direktörü sual almadı, muhabirler toplantıyı terk ettiCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here