Fenerbahçe’den Galatasaray’a yanıt: Sürecin mahkemeye taşınmasını memnuniyet karşılıyoruz

0


Fenerbahçe’den Galatasaray’a cevap: Sürecin mahkemeye taşınmasını kıvanç karşılıyoruz

Fenerbahçe’den Semih Özsoy’un konuşmasından şikayetçi olacağını açıklayan Galatasaray’a cevap: Bu sürecin mahkemelere taşınacak olmasını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz.


DUVAR – Fenerbahçe, Başkan Vekili Semih Özsoy’un derbisi sonrasındaki açıklamaları hakkında hukuki süreci başlatacağını duyuran Galatasaray’a cevap verdi. Açıklamada, “Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu sürecin mahkemelere taşınacak olmasını da büyük bir memnuniyetle karşıladığımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız” ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy, dün oynanan derbinin arkasından Fatih Terim’in “Bizim burada güzel anılarımız var” sözlerine, “Bizim en fena günlerimizde; Başkanımız, yöneticilerimiz, FETÖ iftiralarıyla hapiste yatarken burada aldıkları bir şampiyonluk var. Tekrar öyleki bir şey olmayacağına gore o günleri de tekrar göremeyeceklerini düşünüyorum” şeklinde karşılık vermişti.

Galatasaray’dan meydana getirilen yazılı açıklamada ise Özsoy’un açıklamasının kabahat olduğu savunulmuş ve hukuki girişimlerde bulunacağı belirtilmişti. Açıklamada, “Galatasaray’ın adını bir terör örgütü ile ananların kendi geçmişlerine bakmalarını tavsiye ederiz” denilmişti.

‘FENERBAHÇE PARALEL DEVLET YAPILANMASININ SALDIRISINA MARUZ KALDI’

Fenerbahçe ise bugünkü açıklamasında, mevzunun mahkemeye taşınmasının memnuniyetle karşılanacağı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyunun oldukça iyi bilmiş olduğu suretiyle Fenerbahçe’miz 3 Temmuz 2011’de paralel devlet yapılanmasının hain saldırısına maruz kalmıştır. Bugün, Türk spor tarihinin en büyük kumpası olan, bu saldırıda rol alan hakimlerin, savcıların ve güvenlik mensuplarının ya tutuklu olarak yargı karşısında hesap verdikleri ya da firari olarak arandıkları bir süreci yaşıyoruz. Hal bu şekilde iken; dün Başkan Vekilimizin yapmış olduğu açıklamaların, bir itham olarak yorumlanmasının tüm takdiri ve yorumu kamuoyunundur. Bununla birlikte; mevzunun hukuka taşınacak olmasının bir hak bulunduğunu vurguluyarak, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu sürecin mahkemelere taşınacak olmasını da büyük bir memnuniyetle karşıladığımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız.” (HABER MERKEZİ)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here