Ana SayfaHaberlerDünyadanFilipinler ile Kanada arasında...

Filipinler ile Kanada arasında çöp savaşları: Büyükelçi geri çağrıldı

Filipinler ile bu ülkeye 2013-2014’te yasadışı olarak ‘çöplerini’ gönderen Kanada arasındaki kriz tırmanıyor. Geçen ay kendileri almadıkları takdirde gemiyle Kanada’ya gidip çöpleri oraya boşaltacağını söyleyen Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte büyükelçisini geri çekti.

hakkında Filipinler ile Kanada arasinda cop savaslari Buyukelci geri cagrildi arasında
Filipinler’de Kanada’nın çöpleri alması için oldukca sayıda fiil düzenlendi. Fotoğraf: Reuters

Filipinler Dışişleri Bakanı Teddy Locsin Jr, Kanada’nın çöplerini almak için belirlenen son tarih olan 15 Mayıs’ı geçirdiği için büyükelçiyi çağırdıklarını deklare etti.

Locsin Jr. bebek bezi dahil oldukca sayıda evsel atığın bulunmuş olduğu düzinelerce çöp konteynerini almayan Kanada’daki büyükelçi ve danışmanlarına gece yarısı mektup yollanarak Filipinler’e dönmelerinin istendiğini söyleyerek, “Sabrımızı taşıran şey Kanadalıların bizim gümrük görevlilerimizle görüşmeye gelmemesi oldu” dedi.

Filipinler’in başkenti Manila’daki Kanada Büyükelçiliği ise çöpleri almak için bir teklif sunduklarını ve en kısa sürede problemi çözmek için uğraştıklarını deklare etti.


Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Tarihteki 15 mucit kadın

İcat ettikleri şeylerin önemini herkesin bildiği ama isimlerini kimsenin bilmediği kadınlar...Bilime büyük...

10. İşçi Filmleri Festivali ‘İşimiz Gücümüz Yaşamak’ sloganıyla İstanbul, Ankara ve İzmir’de başlıyor!

Bu yıl 10.'su düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali (İFF), İstanbul, Ankara...

2024’te yükselmesi beklenen 5 kripto para

Akıllı yatırımcıların kripto piyasasındaki bir sonraki büyük kazananı aradığı açık bir sır. Yatırımcıların 2024'te yükselmesini beklediği 5 coini listeledik.

Stoacı felsefeye göre kaçınılması gereken 15 tip insan

Stoacı felsefesi, evrenin bir düzen ve uyum içinde olduğuna inanan bir Helenistik felsefe ekolüdür.

Tartışı-Yorum

Unutmayın, Affetmeyin, Delirin!

Sizlere bir ruh sağlığı uzmanı olarak, görüntüleri izlemeyin, izlettirmeyin demeyeceğim. Sizlere bu anın, bu dehşetin görüntülerini izlettirmek insanları travmatize eder, güvensiz hissettirir, katliamı yapanlara hizmet eder de demeyeceğim. İsrail’den,...

Yarasa

İtiraf ediyorum ben bir kuklayım! Konuşan, tüketen, üreten, düşünen ama daima uyuyan bir kukla.                              ...

Düşünebildiyseniz ölün!

Dünyayı gözlerle görmeyin, kaybedersiniz. Kulaklarla işitmeyin, kaybedersiniz. Burnunuzla koklamayın, kaybedersiniz. Uyku, hayatın anlamını (varsa eğer) insana gösterebilecek en kestirme yoldur. Bir rüya gibidir yaşamak, bu cümleyi tekinsiz metnime şiirsellik...