Ana SayfaHaberlerDünyadanFilipinler lideri Duterte: Beni...

Filipinler lideri Duterte: Beni yargılamaya kalkanı hapse tıkarım, o. çocukları!

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, kendisini yargılamaya kalkacak muhalifleri hapse atmakla tehdit etti: “Hepsini hapse atarım. Hadi sıkıysa yapın. Tamam. O. çocukları. Verin dilekçenizi” dedi.

hakkında Filipinler lideri Duterte Beni yargilamaya kalkani hapse tikarim o. cocuklari Beni
Fotoğraf: Reuters

Duterte bu açıklamaları, Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) İnsan Hakları Parlamenterleri’nin eleştirel raporu üzerine yaptı.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet de pazartesi günü ‘sesini çıkaran Filipinliler için çok ciddi şiddet riski bulunduğunu’ söylemiş ve tehditlerin devlet yetkilileri tarafından ayan beyan yapıldığını söylemişti.

Filipinler lideri kendisini yargılamak isteyenlere şöyle seslendi: “Ben mi? Yargılanacak mıymışım? Hepsini hapse atarım. Yapmaya çalışsınlar ben de bunu yaparım. O. çocuğu. Hadi sıkıysa yapın. Gerçekten beni buna zorlamak mı istiyorsunuz. Tamam, o. çocukları. Evet. Verin dilekçenizi.”

Duterte bugünlerde Filipinler’in başkenti Manila’da Muhasır Ekonomik Bölge içinde 9 Haziran’da Filipinli bir balıkçı teknesinin Çinli bir gemi tarafından batırılmasında Çin’in tarafını tutmakla da suçlanıyor.

Bazı kesimler Çin’in sunduğu yüksek faizli altyapı kredilerinin ve büyük yatırım vaatlerinin Duterte’nin balık teknesi olayında rıza göstermesinin nedeni olarak değerlendiriyor.

Duterte’nun cumhurbaşkanlığı sözcüsü Salvador Panelo ise bugün gazetecilerin kendilerine muhaliflere yönelik hapis tehditlerini sorması üzerine ‘Duterte’nin insanların ülkenin çıkarlarını gözettiğini görmemesi nedeniyle üzgün olduğunu’ söyledi ve “İnsanlar neden politikalarına karşı çıkıyor, bunu anlayamıyor” dedi.

Tanrıya ‘aptal’ diyen Duterte çıtayı yükseltti: Varlığını bir kişi ispatlasın, istifa edeceğim

Filipinler lideri, kadınlar onuruna düzenlenen konferansta kadınlara küfretti

Çöp diplomasisi sonuç verdi: Filipinler tonlarca çöpü Kanada’ya yolladı


Listeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler haberler

Ahmet Kaya albümlerinde gizli kalmış 12 şair

Müzik tarihinde eşine az rastlanır bir üretkenliğe sahip olan Ahmet Kaya’nın...

Dünyanın en güzel 15 sokağı!

Molyvos, Midilli, YunanistanBonn, AlmanyaStockholm, İsveçWashington Dc, AmerikaValencia, İspanyaCullinan, Güney AfrikaTayvanNafplio, Mora,...

23 çizimle Rus sanatçı Waldemar Von Kazak’tan cinsel gerginlik

Rus sanatçı Waldemar Von Kazak’tan günümüz teknoloji bağımlığını eleştiren gerçeküstü dijital...

26 maddeyle Osmanlıca bilgisayar terimleri

Osmanlıca tartışmalarına bir katkımız olsun istedik, Osmanlıca bilgisayar terimlerini sizin için...

Tartışı-Yorum

Levent Ünsaldı “Söz ve eylemin anlaşmalı boşanmasına dair…”

Yetkin ve seçkin akademik kadrosu ve çağın gerektirdiği tüm teknolojik olanaklarla donatılmış Üniversitemiz, bilim ışığının gençlere ulaştırılmasında ve ülkemizin aydınlık nesillerinin yetiştirilmesinde tarihi ve vazgeçilmez bir duraktır…  Öğrenci İşlerinde bir gün…-...

Sınırlar ve rahatça uyunamayan ülkeye dair: Ordu, yeniden…

Levent Ünsaldı Devlet ve milletin yüksek çıkarlarını ait olduğu kurumun çıkarlarıyla eş gören, dolayısıyla bunları yorumlama tekelini de kendisine veren Türk subayı, kışladaki eriyle kurduğu paternalist ilişkisini (“oğlum” ifadesiyle çağrılan...

Fikirsiz fikir sahipleri

Mehmet Uzun* - Tartışı-Yorum “Ustalık” dönemiyle kendini belli eden otokratik yönetimin neşter vurduğu sahalardan biride hiç şüpehiz akademi olmuştur. Ülkemiz üniversitelerinde öteden beri endişe verici düzeyde olan bilimsel kaygı yerini...