Ana Sayfa Haberler Tüm Haberler Fransızca – Türkçe Çeviri

Fransızca – Türkçe Çeviri

0

Hint-Avrupa dil ailesinin Romen Dilleri koluna bağlıdır. Fransa, Monako, Kongo DC, Seyşeller, Kanada, Vanuatu, Madagaskar, Lüksemburg, Kamerun, Cibuti, Fildişi Sahili, Ekvator Ginesi, Burkina Faso, Komorlar, Nijer, Gabon, Senegal, Kongo Cumhuriyeti, Mali, Orta Afrika Cumhuriyeti, Ruanda, Belçika, Togo, İsviçre, Gine, Çad, Benin, Burundi, Haiti olmak üzere 29 ülkede resmi dil olarak kabul edilmiştir. Fransızca, 54 ülkede yaklaşık 200 milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Bu kadar fazla ülkede bu kadar fazla insan tarafından konuşuluyor olması Fransızca’yı, en çok konuşulan diller sıralamasında beşinci sırada görmemizi sağlamıştır. Dilin kendine özgü “Fransız alfabesi” adında bir de alfabesi bulunmaktadır. Bu alfabe Latin kökenli olup, ekleme veya çıkartmalarla Fransız alfabesi haline getirilmiştir. Anadilimiz Türkçe ve Fransızca arasında göze çarpacak kadar büyük bir benzerlik olmasa da, tarihsel olaylar doğrultusunda geçmiş kaynaşmalardan kaynaklı bir yakınlık görülmektedir. Bu çalışmanın asıl konusu ise Fransızca  Türkçe çeviri ve fiyatları hakkında bilgilendirici açıklamalardan oluşmaktadır. 

 Fransızca- Türkçe Çeviri Fiyatları

 Fransızca Türkçe çeviri için ortalama bir fiyat belirlenmek istenirse ve boşluksuz 1000 karakterlik bir Fransızca- Türkçe çeviri baz alınırsa, ortalama 35 TL-40 TL arasında bir değer belirlemek uygun olacaktır. Bu fiyat haricinde internet üzerinden yapılan çeviri fiyatlandırmalarında, değerlerin 100 kelime için $15- $40 arasında değiştiği görülmektedir. (Verilen bilgilere, dijital ortamda uygulamalar aracılığı ile gerçekleştirilmiş olan çeviri alım satımlarının üzerine yapılan geniş çaplı incelemeler sonucu ulaşılmıştır.) Sayfa başı çevirileri için ise yine aynı değerlerden bahsetmek mümkündür. Fransızca- Türkçe çeviri fiyatları bu seyirdedir. Ayrıca belirtilmelidir ki fiyat aralıkları çevirinin yapıldığı zaman aralığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu parçada verilmiş olan fiyatlandırmalar güncel olup 2022 yılı dahilindedir. 

Çeviri talepleriniz ve detaylı bilgi için bizlere info@okeanostercume.com.tr mail adresimizden veya 05539103132 numaralı GSM & WHATSAPP & TELEGRAM hattımızdan ulaşabilirsiniz…

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version