‘Game of Thrones’un final bölümü izleyici rekoru kırdı

0


Amerikan tv kanalı HBO, “Game of Thrones” (Taht Oyunları) dizisinin Pazar akşamı piyasaya çıkan 8. sürem 6. bölümünün (final kısmı) ABD’de 19,3 milyon şahıs tarafınca izlenerek üstün dereceli kırdığını deklare etti.

“Game of Thrones”un final kısmı, kendi tarihinin en yüksek izlenme rakamına ulaşmasının yanı sıra, HBO kanalında şimdiye kadar en fazla şahıs tarafınca izlenen dizi kısmı oldu.

Diziye ilişik bundan önceki üstün dereceli ise 8. sürem 5. bölümde kırıldı Final bölümünden yedi gün ilkin piyasaya çıkan bölüm 18,4 milyon şahıs tarafınca seyredildi.

150 ülkede piyasaya çıkan dizi için bu sayı, dünyanın dört bir yanında ABD ile aynı anda anlaşmalı medya kurumları vasıtasıyla diziyi izleyenlerin rakamını içermiyor. Birçok ülkenin veri bilgilerine ulaşılamadığı için dizinin toplam izlenme rakamı elde edilemiyor.

Her bölüm 44,2 milyon seyredildi

HBO, dizinin yine izlemelerini de ilave ederek 8. sezonun (final) her bir bölümünün averaj 44,2 milyon şahıs tarafınca izlendiğini de deklare etti.

Öte taraftan dizinin, resmi rakamların üç katı oranında da korsan olarak izlendiği bilgisi edinildi.

Tepkiler sürüyor, yapımcılar sessiz

“Game of Thrones”un son bölümlerinin izleyicilerinin bir kısmı üstünde yarattığı hayal kırıklığı sonrası, sekizinci sezonun tekrardan çekilmesi için web üstünden bir imza kampanyası başlatıldı.

Dizinin yapımcısı olan HBO’ya meydana getirilen çağrıya, 1,2 milyon şahıs imza attı.

Hikâyenin yaratıcısı olan George R. R. Martin’in, son kitabı “The Winds Of Winter”ı halen yazıyor olması sebebiyle senaristler, diziyi kendi hayal güçleri ile sonlandırıyor. Kampanyaya imza verenler ise dizinin senaristleri David Benioff  ve DB Weiss’ın da “acı verici bir halde yeteneksiz olduklarını kanıtladıklarını” görüşünü paylaşıyor.

Dizinin finali için dünyanın dört bir yanından seyirciler değişik tepkiler gösterdi. Son sezonun “aceleye getirilmiş olduğu” belirten seyirciler karşısında David Benioff ve D.B. Weiss, sessizliğini koruyor.

Gene hata

Öte taraftan final bölümünde bir sahnede, plastik bir su şişesinin unutulması da büyük tepki topladı.

Geçen haftalarda da dizinin başlıca karakterlerinden Daenerys Targaryen’in yiyecek masasında Starbucks bardağı unutulmuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here