Garanti Bankası Kredi Hesaplama

0


İhtiyaç kredisi konusunda günümüzün en çok tercih edilen seçeneklerinin başında Garanti Bankası yer almaktadır. Özellikle uygun faiz ve uzun vadelerle adından sıkça bahsettiren bu isim, daha rahat şartlar altında nakit ihtiyaçlarınıza ulaşmanıza yardımcı olur. 2019 yılında da birbirinden cazip seçenekler sunan banka, her bütçeye uygun olmak üzere bir kredi planı oluşturmuş durumdadır.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için belirlenen faiz oranı %2.24 olurken, en üst vade sınırı 60 ay olarak belirlenmiştir. İhtiyaç kredisi başvurusu yapıldıktan sonra çok hızlı bir şekilde kredi başvurusuna dair bir sonuç alınabilir. Ancak kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notu, sicil, aylık geliri gibi durumlar bu konuda büyük bir öneme sahip durumdadır. Sizde uygun faiz ve vade planları üzerinden size en uygun planı seçerek ihtiyaç kredi konusunda tercihinizi bu bankadan yana kullanmayı seçebilirsiniz. Garanti bankası internet şubesi, sms üzerinden kredi başvurusu, müşteri hizmetleri, şubeler ve bankamatikler üzerinden başvurunuzu anında iletebilme şansınız vardır. Sizlere Garanti Bankası kredi hesaplama ve kredi detayları hakkında bilgi sunalım;

Garanti Bankası İhtiyaç Kredi Hesaplama

Banka üzerinden ihtiyaç kredisi almayı planlayanlar, konu hakkında nasıl bir kredi planının ortaya çıkacağını merak ediyor. Özellikle iyi bir plan belirleyerek krediyi daha rahat şartlar altında ödeme fırsatı yaratılabilir. 2019 yılında Garanti Bankası tarafından sunulan kredi planları ise şu şekildedir.

Bankayı tercih ederek 20 bin TL tutarında kredi aldığınızda ve bunu 24 aylık vade planı üzerinden ödediğinizde aylık olarak 1.161 TL ödeme yapmanız gerekir. Bu plan üzerinden yapmanız gereken toplam geri ödeme ise 27.868 TL’ye denk gelecektir.

Bankayı tercih ederek 30 bin TL tutarında kredi aldığınızda, 36 aylık bir vade planı çıkartıldığında aylık taksit tutarı ise 1.315 TL olacaktır. Bu şekilde kredinin toplam geri ödemesi ise 47.365 TL olarak belirlenmiş olur.

Bankadan 50 bin TL tutarında kredi aldığınızda ve bunu 48 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçtiğinizde aylık taksit tutarı 1.819 TL olacaktır. Bu şekilde kredi için toplam geri ödeme tutarı ise 87.355 olarak belirlenmiş olur.

Bankadan en üst kredi tutarı olan 100 bin TL’lik kredi aldığınızda ve bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçtiğinize aylık olarak 3.241 TL ödeme yapmanız gerekir. Bu şekilde kredi planında yapmanız gereken toplam geri ödeme ise 194.474 olarak belirlenecektir. Garanti bankası kredi tutarına ek olarak aynı zamanda kredi tahsis ücreti, sigorta ücreti gibi ek ücretlerde talep edebilir. Kredi tahsis ücretinin belirlenmesinde ise, kredi tutarının etkisi vardır. Kredi tutarı yükseldikçe kredi tahsis ücretinin de yükseleceğini belirtmek doğru olur. Garanti Bankası kredi hesaplama için bankanın internet sitesinde bulunan hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Ayrıca bu hesaplama için müşteri hizmetlerinden ya da banka şubesinde bulunan müşteri temsilcilerinden de destek isteyebilirsiniz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankasına ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunmak isteyenlerin karşısına birden fazla yol çıkacaktır. Bunlar arasından kendilerine uyan hangisiyse onu tercih edebilir ve kredi başvurularını çok kısa bir süre içinde bankaya iletme şansını yakalayabilirler.

İnternet üzerinden kredi başvurusunda bulunmak isteyenler bankanın resmi internet sitesini ziyaret ederek ilgili başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunda sizden istenecek bilgiler arasında T.C kimlik numarası, aylık gelir belgesi, kredi tutarı ve vade oranı, cep telefonu numarası gibi detaylar yer alır. Bunları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvuru formunu gönder butonuna tıklayarak başvurunuzu iletebilirsiniz. Başvuru sonucunuz dakikalar içinde vermiş olduğunuz cep telefonuna gönderilmiş olacaktır.

Aynı zamanda 444 0 333 Garanti Bankası Müşteri hizmetleri üzerinden, şubeler ve bankamatiklerden ve mobil uygulama üzerinden de ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabilir.

Garanti bankasının ihtiyaç kredisine başvuru yapabilmek için bankanın mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Öncelikle mobil uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz gerekir. Ardından banka tarafından size verilen müşteri numarasını ve internet şifresini kullanmalısınız. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra menü kısmından kredilere ve ardından başvurular kısmına giriş yapmalısınız. Bu kısımdan hem kredi hesaplaması yapabilir hem de kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak kredi başvurusunu yalnızca banka müşterileri yapabilirler. Kredi başvurunuz alındıktan sonra hemen değerlendirmeye alınır ve saniyeler içinde başvuru sonucunuz tarafınıza iletilir. Onaylanan kredinizi ise banka şubesine gitmeye gerek kalmadan hemen hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası kredi hesaplama ve başvuru için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de internet bankacılığı uygulamasıdır. Garanti Banaksının internet sitesine girerek, ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan internet şubesine tıklamalısınız. Ardından açılan sayfada yer alan müşteri numarası ve şifre gibi bilgileri girdikten sonra cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girerek, internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Yine menü kısmından kredi başvurusunu bularak, almak istediğiniz kredi tutarını ve kredi vadesini seçtikten sonra hemen başvurunuzu gönderebilirsiniz. Başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır ve sonucu cep telefonunuza gönderilir. Onaylanan kredinizi yine banka hesabınıza, hemen aktarabilirsiniz.

Banka müşterisi olan ancak şifresi bulunmayan kişiler, mobil uygulama ve internet bankacılığı için şifrelerini, yine banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, Garanti Bankasının internet sitesinden temin edebilirler.

Garanti Bankasının avantajlı kredisine başvur yapabilmek için kullanabileceğiniz bir başka yöntem ise ATM’lerdir. Banka kartınızı ya da kredi kartınızı kullanarak banka ATM’lerinden de kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz ya da kartlarınız yanınızda yoksa, kartsız işlemler kısmından hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Burada istenen cep telefonu, aylık gelir, kredi tutarı ve kimlik numarası gibi bilgileri girerek, hemen kredinize başvuru yapabilirsiniz. Banka müşterisiyseniz kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz kredinizi almak için size en yakın banka şubesine gitmeniz gerekir.

Garanti Bankası, kredi notu düşük olan kişiler içinde kredi verebilen bir bankadır. Ancak kredi notunuz düşük olsa bile yeteri kadar aylık gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin düzenli olarak ödeniyor olması şartları aranmaktadır. Bu şartları taşıyorsanız hemen Garanti Bankası müşterisi olabilir ve avantajlı kredi fırsatlarında hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here