16 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 10, 2021
spot_img

GATA’nın gerici yöneticisi Ali Edizer, doktorluğa devam ediyor
Çok eşliliği savunduğunu belirterek Medeni Kanun’u yok sayan sosyal medya paylaşımları sebebiyle Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA) Başhekim Yardımcılığı görevinden alınan Ali Edizer’in, basında çıkan haberlerin aksine doktorluk görevinden açığa alınmadığı ortaya çıktı. Edizer, Güdül Devlet Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak görevlendirilmiş olduğu belirtildi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk’ün “3 bin dolara ‘Peygamberimizin soyundandır’ şeceresi” köşe yazısında Edizer hakkında “Yapılan açıklamalarda, bu kişinin doktorluk mesleğinin de sonlandırıldığı söylendi ama bu gerçek değil. Çünkü, Sağlık Bakanlığı’nın böyle bir yetkisi yok” ifadelerini kullandı.

Öztürk’ün köşe yazısında konuya ilişkin şöyle denildi:

“Sözleşme feshi, başhekim yardımcılığı için. Güdül’e ise pratisyen doktor olarak 657 Devlet Memurları Kanunu’na göre atandı. Orada, yönetici değil, doktor olarak görev yapacak. Doktor olarak çalışıp çalışmayacağına Yüksek Sağlık Şurası karar verir. Bunun için önce Sağlık Bakanlığı’nın kişi hakkında soruşturma sonucu Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunması, savcılığın da iddiaları yeterli bulması durumunda iddianame düzenleyip dava açması gerekiyor.

Dava açılırsa, mahkeme bu konuda Yüksek Sağlık Şurası’ndan kişinin mesleki yetersizliğinin kanıtlarla ortaya koymasını ister. Şuranın görüşü dikkate alınıp kişinin mesleğini yapıp yapamayacağına mahkeme karar verir. Bununla ya yetinilmez. Doktorun karara itiraz hakkı da var. Yani, ‘Doktorluktan alındı’ yönündeki açıklamaların gerçeği yansıtmadığını biliniz. Yani, Ali Edizer halen doktor. İlginç bir bilgi daha aktarayım: 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Dr. Ali Edizer’in, Menzilci olduğu bilinen Dr. M. B. tarafından ‘FETÖ üyesi’ diye şikayet edildi, Edizer’in bilgisine başvuruldu ve bu iddianın doğru olmadığı sonucuna varıldı.”

İlk kez CHP’li Gök dillendirmişti

Bu iddiayı ilk olarak CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Halk TV’de Gökmen Karadağ ile Açıkça programında dile getirmiş ve Edizer’in GATA’daki görevinden alınıp Güdül Devlet Hastanesi’ne atandığını söylemişti.

CHP’li Gök, programda konuya ilişkin şöyle konuşmuştu:

“Bu iktidarın aymazlığı devam ediyor ve bu aymazlıkta FETÖ benzeri tarikatlar, devlet içinde FETÖ kadar kollanıyor ve bir iktidar paylaşımı yapılıyor. Bu FETÖ yapılanmasından farksız yapılanmalar değiller bunlar. Sağlık Bakanlığının bugün Menzil tarikatının etkisinde olduğunu herkes biliyor. Böyle birini kimin GATA Başhekim Yardımcısı yaptığını öğrenmek istiyorum. Güdül Devlet Hastanesine vermişler kendisini.” (BB)

GATA’nın gerici Başhekim Yardımcısı Edizer görevden alındı, “Aldım, kabul ettim Sayın Bakanım” dedi

Medeni Kanunu hedef alan Dr. Edizer, Recep Akdağ’ın yanında çalışmış: “Recep abimle yakın çalıştım”İndigo Dergisi https://www.gazeteruzgarli.com/gatanin-gerici-yoneticisi-ali-edizer-doktorluga-devam-ediyor/


Son Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bağlantıda Kal

10,188BeğenenlerBeğen
1,091TakipçilerTakip Et
276AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Popüler Listeler