Dünyanın en ilginç sanatçısından en ilginç savaş aracı

Evlenecek çiftlere 25 poz önerisi

Ortadoğu’nun kadife sesi Mohsen Namjoo ve 10 şarkısı

Vadim Stein’in 32 fotoğrafıyla dansçılar

Gazeteciler cumhurbaşkanı korumalarının saldırısına uğradı!

Tüm Haberler 26 Eylül, 12:20'de eklendi

Bugün Gazetesi Washington Temsilcisi Adem Yavuz Arslan ile Zaman Gazetesi Washington Temsilcisi Ali Halit Aslan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çalışmaları çerçevesinde ABD’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeni ve korumalarının saldırısına uğradı.

 

 

Gazeteci Yavuz Arslan, kendine yapılan saldırıyı Twitter hesabından duyurdu.
Gazeteci Arslan, Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan’a saldırı talimatının Mustafa Varank tarafından verildiğini söyleyerek, “Bütün gazeteciler lobide beklerken Mustafa Varank, korumalara atın bunu talimatı verdi.” ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu çalışmaları çerçevesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’le otelde bir görüşme yaptı. Görüşmeye sadece ABD basını alındı. Bu sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan, herkesin içinde Adem Yavuz Arslan’a küfretti. Daha sonra da otelden attırdı.

Bütün gazetecilerin lobide beklediği sırada, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank da korumalara Adem Yavuz Arslan için ‘atın bunu’ talimatı verdi. Gazeteci Yavuz Arslan, otelin önünde beklerken korumaların yanına gelerek küfrettiğini, tehditler savurduğunu ve saldırmaya kalktığını Twitter hesabından duyurdu. Arslan, sivil iki kişinin ise gelip tekme attığını kaydetti.

Öte yandan, otelde bulunan Zaman Gazetesi Washington Temsilcisi Ali Halit Aslan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarının hışmına uğradı. Gazeteci Aslan, Amerikan polisinin kendisini Erdoğan’ın korumalarından koruduğunu anlattı. Gazeteci Halit Aslan, yaşanan gerginlik sonrası huzuru bozmamak adına kendi isteğiyle otelden ayrıldığını ifade etti.

Ali Halit Aslan Twitter hesabından şunları paylaştı; “Amerikan polisi beni Erdoğan’ın korumalardan korumak için geldi. Ben de huzuru bozmamak için kendi isteğimle otelden ayrıldım. Amerikan polisi eskortuyla otelden çıkarken Türk korumalar arkamdan gelmek istedi ama başka bir Amerikan polisi tartaklanmamı önledi.” ifadelerini paylaştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Oral-B Özellikleri

Oral-B Özellikleri

0
0
26 Haziran, 18:10
Şişli İngilizce Kursu

Şişli İngilizce Kursu

0
0
22 Haziran, 15:56
İNGİLİZCE ÇEVİRİ HİZMETİ

İNGİLİZCE ÇEVİRİ HİZMETİ

0
0
20 Haziran, 15:53
Festival Paketi

Festival Paketi

0
0
21 Mayıs, 01:05
Viyana’da Festivaller

Viyana’da Festivaller

0
0
30 Ocak, 10:25
Eskişehir İş İlanları

Eskişehir İş İlanları

0
0
20 Aralık, 14:50