Gökhan Özoğuz’dan AKP’li Yavuz’a: Hani insan yalan söylerken bir ifade oturur suratına…

0


Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, “İstanbul’da kesinlikle bir şeyler oldu” diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un açıklamalarına tepki gösterdi.

AKP’li Ali İhsan Yavuz, 2 Mayıs’ta (bugün) yapmış olduğu basın açıklamasında İstanbul seçimlerini dair konuştu. Yavuz’un açıklamalarından şunlar kaydedildi:

“İstanbul’da kesinlikle bir şeyler oldu. Niçin bunu söylüyorum? 29 bin oy 13 bine indiyse ki, şimdi kısıtlı, cezaevinde bulunanların oy kullandığını da gördük. Farkın azaldığını söylüyor. İstanbul’da bir şey olmadığını asla kimsenin iddia etmesi mümkün değildir. CHP lehine bir şeyler bulunduğunu ifade edebiliriz. Usulsüzlükleri CHP koordine etti demedik. Fakat birileri yapmış oldu, bu CHP’nin işine yarasın diye yapılmış oldu dedik. Ve CHP’ye de hep seslendik. Sesinizi çıkartmazsanız, sesinizi çıkarmamanız bir yana; örtmeye çalışırsanız bu gelecekte sizi de vurur. Bu doğru değil. Türkiye’nin ikinci partisine bu yakışmaz, gelin bu süreci arındıralım diye seslendik.”

Yavuz’un bugünkü basın toplantısı haberini alıntılayarak ileti paylaşan Gökhan Özoğuz, tepkisini şu sözlerle beyan etti:

“Hani insan yalan söylerken bir ifade oturur suratına, onu derhal anlarsınız. Bir de merak ediyorum; dünyanın neresinde bir Cumhurbaşkanı belediye başkanlığı seçiminde parti bayraklarının üstündeki resimde adayın yanında yer almıştır? Tanrı yalan söyleyenleri sevmez cezalandırır!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here