Google, anasayfasına reklam alacak

0


İnternet arama motoru Google, mobil uygulamasına daha çok reklam alarak gelirini artırmayı planlıyor.

Şirketten meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, mobil uygulamayı kullanarak siteye bağlanan kullanıcılar ana sayfada reklamlarla karşılacak.

Öte taraftan, Google Haritalar’da gösterilen reklam sayısı artacak.

Şirket yetkilileri, pazartesi günü verdikleri demeçte yeni özelliklerin rekabet amacıyla değil, kullanıcılarının gereksinimlerini karşılayacak halde düzenlendiğini söylemiş oldu.

Google’ın gezi ve alışveriş departmanlarından görevli başkan yardımcısı Oliver Heckmann mevzuyla ilgili “İnsanların Google benzer biçimde sitelerden beklentisi değişti” dedi. Heckmann ek olarak, kullananların yeni ürünleri keşfetmesini ve satın almasını kolaylaştırmak istediklerini söylemiş oldu.

Google daha ilkin, aylık 800 milyondan fazla kişinin kullandığı Keşfet bölümünde reklam hususi durumunu denediklerini açıklamıştı.

Uygulamaya sokulacak düzenleme ile reklamlar, kişiselleştirilmiş algoritmalar üstünden oluşturulacak ve kullanıcılar böylelikle kendilerine hitap eden ürün ve hizmet reklamlarıyla karşılaşacak.

Aramalar için otomatik silme seçeneği

Google, geçtiğimiz yıl yer geçmişini kapatmalarına karşın kişilerin nereye gittiğinin izini sürmekle suçlanmıştı.

Bunun üstüne şirket geçtiğimiz günlerde, kullanıcılarına arama ve yer geçmişini 3 yada 18 ay geçtikten sonrasında otomatik silme seçeneğini sunacağını açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here