Google’da kan kaybı!

0
google, andy rubin, larry page, danger, apple, android, googleda kan kaybı, sebastian thrun, google glass, bbak parviz, amazon, microsoft, apple,

Google’ın üst düzey yöneticilerinden Android’in kurcusu olan Andy Rubin, Google’dan ayrılıyor. Android’i dünya lideri haline getirmesiyle ün kazanan Rubin, donanım temelli girişimlere özel bir kuluçka merkezi kurmayı planlıyor.

 

 

Google’ın en başarılı yöneticilerinden Andy Rubin, Google’dan ayrılıyor. The Wall Street Journal‘ın aldığı bilgiye göre Rubin, donanım temelli girişimcilere özel bir kuluçka merkezi kurmak için Google‘daki işinden ayrılıyor. Başarılı yöneticinin koltuğuna oturacak isim ise robotik biriminde Andy Rubin’in altında çalışan James Kuffner olacak. Android’in kurucusu olan Andy Rubin, Google satın almasından sonra Android’i dünya lideri haline getirmesiyle ünlenmiş ve Google’ın robot teknolojileri biriminin başına geçmişti. Belli sürelerle Apple ve Microsoft’ta da çalışan Rubin’in kurucularından olduğu Danger adlı teknoloji şirketi de kendisi ayrıldıktan 5 yıl sonra Microsoft tarafından satın alınmıştı. Rubin’in Google’dan ayrılışı Larry Page tarafındanda iyi temenniler içeren bir mesajla onaylanmış ancak Rubin’in bu yeni adımına Google’ın herhangi bir şekilde dahil olup olmayacağı konusunda bir yorum yapmamış.

google, andy rubin, larry page, danger, apple, android, googleda kan kaybı, sebastian thrun, google glass, bbak parviz, amazon, microsoft, apple,
Android’in kurcusu Andy Rubin

Google’ın ilk kan kaybı değil

Google şimdilik Rubin’in yerini doldurmuş gibi gözüküyorse de daha önce de benzer üst düzey yönetici kayıpları yaşamıştı. Sürücüsüz araçlar ve Google X için önemli bir isim olan Başkan Yardımcısı Sebastian Thrun ve Google Glass projesinin başındayken Amazon’a transfer olan Babak Parviz bu isimler arasında sayılabilir.

Bir ara teknoloji devlerinin her zaman gözdesi olan Sundar Pichai’yi ve diğer çalışanlarını elinde tutmak için maddi gücünü kullanmak zorunda kalan Google, Sundar Pichai’ye tüm Google ürünlerinin liderliğini ve yönetimini vererek olası büyük bir kayıbın da önüne geçmiş oldu. Zira Sundar Pichai, geçen yıl Microsoft CEO’luğu için konuşulan isimler arasındaydı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here