Hamzaoğlu “baklavasına maç oynattı”

0
Hamzaoğlu
Hamzaoğlu "baklavasına maç oynattı"

Galatasaray’ın yeni teknik adamı Hamza Hamzaoğlu, takım ruhu oluşturmak için yeni taktiklerle göreve başladı. Hamzaoğlu, futbolculara takım ruhu aşılamak için dün baklavasına maç yaptırdı.

 

Cesare Prandelli‘nin gönderilmesinin ardından Galatasaray‘ın yeni teknik direktörü olarak göreve başlayan Fatih Terim‘in yardımcısı Hamza Hamzaoğlu, ilk günden başarılı bir performans sergiledi. Galatasaray’ın Florya Tesisleri‘nde Hamza Hamzaoğlu rüzgarı ilk günden esmeye başladı. İmza töreninde “Önce futbolcularımı mutlu etmeliyim” diyen genç teknik adam, Cesare Prandelli döneminde futbolcuların en mutsuz olduğu ve serzenişte bulunduğu uygulama olan uzun toplantılar, rakipler hakkındaki analizler, topsuz ve fiziksel çalışmaları ortadan kaldırdı. Yani artık Galatasaray’da topsuz fizik-taktik çalışmalar gitti yerine ‘toplu antrenmanlar’ geldi. Oyuncularıyla konuşan Hamzaoğlu “Bizim bütün işimiz bundan sonra topla olacak. Bütün çalışmalarımız da topla olacak” dedi.

Her şeyi yapacağız

Fazla konuşmayı sevmediğini belirten tecrübeli futbol adamı “Bugün biz ve G.Saray için yepyeni bir başlangıç. Teklif aldığım an bir saniye bile düşünmeden bu teklifi kabul ettim. Ve bir hayalimi gerçekleştirdim. Bundan sonra bir bütün olarak şampiyonluk ve hedef için her şeyi yapacağız” diye konuştu.
Başarılı çalıştırıcının toplu antrenman müjdesine paralel olarak attığı ikinci adım ise ‘Baklavasına maç’ dönemi oldu. G.Saray Hocası, futbolculara yeniden takımdaşlık ruhunu aşılamak için bu yolu seçerken dün de idmanda ‘baklavasına’ maç yaptırdı. Genç teknik adam maç bitimi de kaybeden takıma “Yarın antrenmana gelirken baklava getirmeyi unutmayın” diye takıldı.

Jestle başladı

Hamza Hamzaoğlu, idman bittiğinde tüm yardımcıları ile konuşup antrenmanın nasıl geçtiği hakkında hepsinden görüş aldı ve onları dikkatle dinledi. Başarılı hoca ayrıca Sinan, Birhan ve Umut Gündoğan’ı idmana aldı.

Borsaya bildirildi

Galatasaray, Hamza Hamzaoğlu’na 500 bin dolar ödeyeceğini İstanbul Borsası’na gönderdiği yazı ile açıkladı. Açıklamada şampiyonluk priminin 150 bin dolar, Türkiye Kupası priminin ise 100 bin dolar olduğu da kaydedildi.

Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here