Harry Potter’ın çocukluk evi artık Airbnb’de kiralanabiliyor

0


Sihirbazlar arasında yaşamayı ve bir gün Hogwarts kabul mektubunu almayı hayal ediyorsanız, şimdi Harry Potter’ın çocukluk evinde bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

“Kim-Olduğunu-Bilirsin-Sen” (He Who Must Not Be Named) ile bir çatışma vadetmese de Mugglelar artık Lily ve James Potter’ın öldürülmeden önce oğullarıyla yaşadığı evi kiralayabiliyor.

Airbnb üzerinden kiralanabilen ev, aslında Godric’s Hollow’da değil, İngiliz bölgesi Suffolk’taki Lavenham kasabasında yer alıyor.

Gerçekte Potterların tek oğullarını koruyarak hayatlarını kaybettikleri yer olmasa da kendi çapında meşhur olan De Vere House, beş yıldızlı ve Altın Ödül sahibi eski bir pansiyon.

Özel yatak ve oturma odalarıyla ortak banyoya ve avluya sahip evin çift kişilik gecelik fiyatı 110 sterlin (yaklaşık 800 TL).

Airbnb’de yer alan bilgiye göre, Levanham “rivayetlere göre Britanya’nın en güzel Ortaçağ kasabası” ve 300’den fazla koruma altına alınmış miras mülkü içeriyor.

Bunun yanında kasaba sanat galerisi, restoranlar, Ortaçağ kilisesi, el sanatları ve antika dükkânları, müzeler ve tenis kortlarını da barındırarak ihtiyaç duyabilecek tüm imkânlara sahip.

Hem Harry Potter’ın hem de Albus Dumbledore’un doğum yeri olmasa da ev daha önce konaklayanlardan beş  yıldız aldı.

Airbnb’ye göre eve talep epey yüksek, geçen hafta boyunca evi 825 kullanıcı inceledi.

Ancak tarzınız daha çok Hagrid’in Kulübesi’yse geceyi Hogwarts bekçisinin evinden esinlenen bir yazlık evde de geçirebilirsiniz.

 

Kaynak: Independent Türkçe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here